Γενικά Θα χαλάσει το κελάηδισμα των νέων καναρινιών από το Ζεμπράκι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης falkonis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

falkonis

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2014
Μηνύματα
239
Πόλη
Νέα Ιωνία
ΕΡΩΤΗΣΗ. Θα βάλω στον ίδιο χώρο (δωμάτιο) μαζί με τα κανάρια και ένα Ζεμπράκι. Υπάρχει κίνδυνος να χαλάσει το κελάιδισμα των νέων καναρινιών από τις φωνές της Ζέμπρας;
 
Θεωρητικά ναι, τα πουλιά μιμούνται τους ήχους που ακούνε.

Τώρα, για το αν χαλάει η όχι ένα τραγούδι, η απάντηση είναι ότι χαλάει ένα τραγούδι μόνο όταν ακολουθεί αυστηρά κάποιο πρότυπο. Αν μιλάς για κοινά καναρίνια ή οποιοδήποτε άλλο είδος εκτός των καναρινιών φωνής, τότε δεν χαλάει τίποτα. Περί ορέξεως δηλαδή.
 
Θεωρητικά ναι, τα πουλιά μιμούνται τους ήχους που ακούνε.

Τώρα, για το αν χαλάει η όχι ένα τραγούδι, η απάντηση είναι ότι χαλάει ένα τραγούδι μόνο όταν ακολουθεί αυστηρά κάποιο πρότυπο. Αν μιλάς για κοινά καναρίνια ή οποιοδήποτε άλλο είδος εκτός των καναρινιών φωνής, τότε δεν χαλάει τίποτα. Περί ορέξεως δηλαδή.
Θα μου επιτρέψεις να διαφωνίσω. Ενα κανάρι απλό έχει και αυτό το κελαϊδισμά του. Δεν θα μου άρεσε πάνω σε ένα στρωτό ρολάρισμα κελαϊδισματος να ακούω κραυγές παπαγάλου ή από άλλο πουλάκι
 
Δεν θα μου άρεσε πάνω σε ένα στρωτό ρολάρισμα κελαϊδισματος να ακούω κραυγές παπαγάλου ή από άλλο πουλάκι
Θα βάλω στον ίδιο χώρο (δωμάτιο) μαζί με τα κανάρια και ένα Ζεμπράκι.
Τότε μην το βάλεις στο ίδιο χώρο με τα καναρίνια! Απλό!
 
Kαι επισης να ξερεις τα ζεβρακια θελουν παντα συντροφια. Μην το αφησεις μονο του. Ειναι κριμα.
 
Kαι επισης να ξερεις τα ζεβρακια θελουν παντα συντροφια. Μην το αφησεις μονο του. Ειναι κριμα.
Το διάβασα ψάχνοντας θέματα διαμονής, διατροφής και θα μεριμνήσω να του πάρω άμεσα και παρέα.
Ασχολείσαι με ζεμπράκια;
Λέω να βάλω 2 ζεμπράκια σε 60αρα ζευγαρώστρα.
 
Λέω να βάλω 2 ζεμπράκια σε 60αρα ζευγαρώστρα.
Αν αποφασίσεις τελικά, άνοιξε ένα νέο θέμα στο φόρουμ της αναπαραγωγής εξωτικών γιατί εδώ είναι εκτός θέματος.
 
Back
Top