Αναπαραγωγή Θελω να ξεκινησω ζευγαρωμα (πρωτη φορα)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zantino
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zantino

PB New Member
Εγγραφή
2 Απρ 2009
Μηνύματα
1
Πόλη
Ζάκυνθος
Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και γενικως με την εκτροφη καναρινιων και θα ηθελα την βοηθεια σας.
Μου εχουν χαρισει ενα κιτρινο καναρινι (ο Λακης), εγω τον φροντιζω και αυτος μου κελαϊδαη,θελω λοιπον να τον ζευγαρωσω.
Μενω στην Ζακυνθο και δεν εχουμε και πολλα pet-shops, αρα αυτα που εχουμε δεν ξερω εαν ειναι καποιο εξιδικευμενο πανω στα ωδικα πτηνα.
Σε καποιον που πηγα και ελεγε οτι ηξερε μου ειπε να παρω μια θυληκια να την βαλω κατευθειαν στον αρσενικο, να αγορασω φωλια, νημα και τα σχετικα και αυτο ηταν!
Μετα περιμενω βγαινουν τα αυγα, μετα οι νεοσσοι κλπ.
Ετσι ειναι; Χρειαζεται να προσεξω κατι; Χρειαζομαι κατι αλλο;
Τελος θα ηθελα να σας ευχαριστησω παρα πολυ εκ των προτερωνγια τυχον απαντησεις σας. 🙂
 
Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και γενικως με την εκτροφη καναρινιων και θα ηθελα την βοηθεια σας.
Μου εχουν χαρισει ενα κιτρινο καναρινι (ο Λακης), εγω τον φροντιζω και αυτος μου κελαϊδαη,θελω λοιπον να τον ζευγαρωσω.
Μενω στην Ζακυνθο και δεν εχουμε και πολλα pet-shops, αρα αυτα που εχουμε δεν ξερω εαν ειναι καποιο εξιδικευμενο πανω στα ωδικα πτηνα.
Σε καποιον που πηγα και ελεγε οτι ηξερε μου ειπε να παρω μια θυληκια να την βαλω κατευθειαν στον αρσενικο, να αγορασω φωλια, νημα και τα σχετικα και αυτο ηταν!
Μετα περιμενω βγαινουν τα αυγα, μετα οι νεοσσοι κλπ.
Ετσι ειναι; Χρειαζεται να προσεξω κατι; Χρειαζομαι κατι αλλο;
Τελος θα ηθελα να σας ευχαριστησω παρα πολυ εκ των προτερωνγια τυχον απαντησεις σας. 🙂

Εχεις αργήσει λιγάκι είναι αλήθεια αν δεν έχεις πάρει ακόμα θηλυκό.
Αν θέλεις να γίνει αυτή σου η πρόθεση μια ιδιαίτερη χαρά, πρέπει να
αφιερώσεις λίγο χρόνο διαβάζοντας κάποια βασικά πράγματα.
Απόκτηση νέων πουλιών
Ζευγάρωμα καναρινιών
Ταυτόχρονα βρές τον πιο "άρρωστο" με τα καναρίνια, στην περιοχή σου,
και ρώτησε που μπορείς να βρεί κάποια καλή κανάρα.Αν δεν γνωρίζεις εσύ
κανέναν σίγουρα θα ξέρει κάποιος φίλος σου.Αυτό να το κάνεις πριν πάς σε κάποιο μαγαζί.
 
αν διαβασεις τα διαφορα αρθρα μεσα στη σελιδα θα βρεις πολλα ενδιαφεροντα πραγματα και σιγουρα θα σε διαφωτισουν. Οπως λεει ο mgerom παραπανω ψαξε για καναρα πρωτα.
 
Back
Top