Θελω να φτιαξω μια κλουβα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης descrok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

descrok

PB New Member
Εγγραφή
4 Αυγ 2014
Μηνύματα
204
Πόλη
Θεσσαλονίκη
παιδια θελω να φτιαξω μια κλουβα κοστος 10€ και να την καρφοσω στον τυχω για να είναι ανετε το καναρηνι και τα ζεμπρακια μου (θα την κανω και ζευγαροστρα)αλλα δεν μπορω να πησω τους δηκους μου μπορητε να μου πητε επιχηρηματα που να πηθουν ένα μεγαλο γιατι με το θα είναι πιο ανετα και τα λιπα δεν τους πηθω. επεισης πιανουν τα χερια μου μπορω να την φτιαξω:D(ροταω εσας επειδή ξερω ότι ειστε "μεγαλη"😛)
 
ΤΙ διαστασεις θελεις να κανεις την κλουβα σου;
Γιατι αν θες πολλα μετρα 10 ευρω δεν θα σου φτασει ουτε το συρμα να παρεις..
Κι εγω τα ιδια περναω με τους δικους, και αυτο που κανω ειναι να τα κανω χωρις να λεω τιποτα.
Για 5 λεπτα θα μουρμουριζουν και τελειωσε.. Απλα σκουπιζε συνεχεια εσυ!
 
και πος θα παρω μονος μου τα πραματα ξερεις ποσο χρονον είμαι;
επεισης διαστασης 1,20 υψος,0,90πλατος,0,60 φαρδος περιπου δεν τα εχω μετρημένα😛

35 λεει γιατι νομιζα ότι για να γραφτης επρεπε να ησουν ανω τον 18
 
αα..
Τοτε συζητησε το με τους γονεις σου.. Ιδιαιτερα με τον πατερα σου, κανε σχεδια να του δειχνεις και να λες να, ετσι θελω να την φτιαξουμε..
 
Θα χρειαστείς τη βοήθεια των δικών σου ή τέλος πάντων κάποιου μεγαλύτερου...
35 λεει γιατι νομιζα ότι για να γραφτης επρεπε να ησουν ανω τον 18
Πόσο χρόνων τελικά είσαι...
Να μπεις στο προφίλ σου και να διορθώσεις το 35...
 
11 χρονων και η μικροι ενδιαφέρονται αλλα πιανουν τα χερια μου εφτιαξα ανεμηστηρακη(από υπολογηστη)

με αυτές τις διαστάσεις το κόστος σίγουρα ξεπερνά τα 10 € ίσος να είναι και 20 €
θα είναι απλη χωρης στηρηγματα αφου θα είναι καρφομαινη στον τυχω λεφτα θα αρχισω να μαζεψω από αναπαραγες γεεθλια και τα λιπα

αα..
Τοτε συζητησε το με τους γονεις σου.. Ιδιαιτερα με τον πατερα σου, κανε σχεδια να του δειχνεις και να λες να, ετσι θελω να την φτιαξουμε..
να ηταν τοσο ευκολο δεν λεει ότι δεν γνονται τετια(κλουβες)
 
... (ροταω εσας επειδή ξερω ότι ειστε "μεγαλη"😛)
ξέρεις, καιρό τώρα ήθελα να ρωτήσω την ηλικία σου... Πόσο χρονών είσαι Γιάννη;:)
Λίγα μου φαίνονται τα 10 ευρώ και μικρός εσύ για να είναι σίγουρα ασφαλής η κατασκευή σου...
 
Λόγω της ηλικίας σου θα πρέπει να κάνεις ενέργειες σε συνεργασία με τους γονείς σου. Αξιολόγησε τον χώρο που έχεις στην διάθεση σου για να τοποθετήσεις την κλούβα. Μια κατασκευή κλούβας ( ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ) δεν είναι τόσο φθηνή λύση όσο μας λές.

για να είναι ανετε το καναρηνι και τα ζεμπρακια μου

Δεν γίνεται να συνυπάρχουν το καναρίνι με τα ζεμπράκια.
 
διπλη κλουβα
ξέρεις, καιρό τώρα ήθελα να ρωτήσω την ηλικία σου... Πόσο χρονών είσαι Γιάννη;:)
Λίγα μου φαίνονται τα 10 ευρώ και μικρός εσύ για να είναι σίγουρα ασφαλής η κατασκευή σου...
μην με λες μικρο και μην φοβασε για εμενα
Εμεις θα σου πουμε πως θα πεισεις τους δικους σου;
το θεμα είναι επχηρηματα
Λόγω της ηλικίας σου θα πρέπει να κάνεις ενέργειες σε συνεργασία με τους γονείς σου. Αξιολόγησε τον χώρο που έχεις στην διάθεση σου για να τοποθετήσεις την κλούβα. Μια κατασκευή κλούβας ( ΣΩΣΤΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ) δεν είναι τόσο φθηνή λύση όσο μας λές.

δεν πηραζει να δοσω λιγο παραπανω
και η μικρη ενδιαφέρονται για τα πουλια
 
μην με λες μικρο και μην φοβασε για εμενα

Αν είσαι 11 χρονών όπως λες χωρίς συζήτηση είσαι μικρός.

το θεμα είναι επχηρηματα

Θα έπρεπε να ξέρεις εσύ καλύτερα από εμάς πως θα πείσεις τους γονείς σου.

Ο γιος μου που έχει τη ηλικία σου δεν θα μπορούσε χωρίς βοήθεια να φτιάξει μια κλούβα με ασφάλεια, τηρώντας τους κανόνες υγιεινής κτλ. Τελειώνοντας να σου ευχηθώ καλή συνέχεια σε οτι επιλέξεις να κάνεις σε συνεργασία πάντα με τους γονείς σου. Εμείς εδώ θα είμαστε να βοηθήσουμε.
 
Δεν εννοούμε οτι στα 11 κάποιος είναι ανίκανος, υπάρχουν άνθρωποι που ποτέ στην ζωή τους (σε οποιαδήποτε ηλικία) δεν μπορούν να φτιάξουν μόνοι τους κλούβα αλλά και παιδιά 11-12 χρονών που τα καταφέρνουν περίφημα!
Το θέμα είναι πως στατιστικά τα περισσότερα παιδιά σε αυτήν την ηλικία δεν είναι ακόμη σε θέση να κάνουν κάτι τέτοιο μόνοι τους. Εν πάση περιπτώση εμείς δεν μπορούμε ούτε να επιτρέψουμε ούτε να απαγορεύσουμε κάτι... Το θέμα είναι των γονιών του και μόνο και δεν θεωρώ σωστό ούτε το αρχικό ζήτημα του θέματος το να πούμε δηλαδή δικαιολογίες στους γονείς του!
 
ευχαριστο παιδια για της πληροφοριες της κλουβας συμφονσαμε με τους δικους μου ότι θα μαζεψω τα λεφτα και τοτε θα το κανουμε
 
λεφτα θα αρχισω να μαζεψω από αναπαραγες
Προσοχη μ αυτο... ψυχουλες και ζωακια με συναισθηματα ειναι.. Οχι μηχανες αναπαραγωγης που φερνουν λεφτα!
 
Back
Top