Φροντίδα Θερμαντικές πλάκες και πατήθρες για εξωτικά

Tony Forpus

PB Supporter
Εγγραφή
30 Οκτ 2017
Μηνύματα
12.056
Πόλη
Athens West side
Περιηγουμενος στο FB σε σελιδες για εξωτικα επεσα πανω σε αυτη τη φωτο.

72734889_10217709702847516_1319637519263858688_n.jpg


Αναζητωντας να βρω για ποιο προιον προκειται βρεθηκα στην παρακατω σελιδα, προκειται για θερμαντικες πλακες αλλα και πατηθρες για εξωττικα πτηνα.

 
Εδώ και χρόνια βλέπω ηλεκτρικές πατήθρες να πωλούνται σε ηλεκτρονικά καταστήματα με είδη για πουλιά...Αυτή η τόση άμεση επαφή στη θερμότητα, δεν μπορώ να πω πως δεν με τρομάζει δηλ για κρυώματα-δημιουργία ευαισθησιών κτλ
Θα προτιμούσα σίγουρα μια λάμπα θερμότητος όπως αυτή που είχα αγοράσει για τον Μάριο (λόγω των προβλημάτων του), παρά αυτά τα προϊόντα...
 
Αυτή η λαμαρίνα στα δεξιά της φωτογραφίας, είναι θερμαινόμενη πλάκα; Δηλαδή, αν καταλαβαίνω καλά έχουν κολλήσει τα μούτρα και το στήθος τους εκεί για να ζεσταίνονται;
 
Αυτή η λαμαρίνα στα δεξιά της φωτογραφίας, είναι θερμαινόμενη πλάκα; Δηλαδή, αν καταλαβαίνω καλά έχουν κολλήσει τα μούτρα και το στήθος τους εκεί για να ζεσταίνονται;


Ναι Σταυρο, η θερμοκρασια κινειται σε ενα ευρος απο 38.8 εως 43.3.

Στις πατηθρες ειναι απο 37.2 εως 40
 
Έτσι όπως τα είδα πάντως, τα λυπήθηκα κάπως. 🙂
Εγώ τα λυπάμαι για το μετά.. Έτσι κολλημένο το στέρνο τους πάνω στη ζέστη, έτοιμα για ''πνευμονία'' είναι μόλις φύγουν από εκεί.
 
Εγώ τα λυπάμαι για το μετά
Ναι, φυσικά. Το πρακτικό είναι και το πιο ουσιαστικό. 🙂 Απλά, η συγκεκριμένη φωτογραφία φαίνεται κάπως... Τουλάχιστον με τη δική μου οπτική.
 
Ναι, φυσικά. Το πρακτικό είναι και το πιο ουσιαστικό. 🙂 Απλά, η συγκεκριμένη φωτογραφία φαίνεται κάπως... Τουλάχιστον με τη δική μου οπτική.
Με όλων την οπτική πιστεύω...Βλέπεις δύστυχα μωρά που έχουν ανάγκη ζέστης αλλά και ''ζέστης''
 
Ωραία DD BLUE πάρροτλετ. Αυτό πρέπει να κρατήσουμε από αυτή τη φωτογραφία. Τα άλλα είναι μάρκετινγκ για να βγάζουν έξτρα λεφτά τα μαγαζιά. Έχει αξία χρήσης μόνο αν τα έχεις στη Σιβηρία...
 
Back
Top