Φροντίδα Θετικά νέα, πρώτη φορά έβγαλα τη Ρέιτσελ (budgie) από το κλουβί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Giopant
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Giopant

PB New Member
Εγγραφή
30 Αυγ 2020
Μηνύματα
239
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα στην ομαδα. Σήμερα εχω θετικά νέα. Για πρώτη φορα εβγαλα την Ρειτσελ απο το κλουβι με το χερι μου🥳. Απο την αλλη πλευρα ο Ρος εχει αρχήσει να γινεται πιο διστακτικός.. Τι πρέπει να κανω τωρα? Βεβαια για να μην τον αδικω είναι λιγο μικρότερος(Ρειτσελ 8 μηνων, Ρος 6 μηνων)
 
@Giopant εναλλάξ το πάνε τα παπαγαλάκια σου;😂 σου λέει μια μέρα ο Ρος μια μέρα η Ρέιτσελ 😂 αστειεύομαι φυσικά! Μπράβο πολύ καλά νέα, συνέχισε έτσι! Να αφιερώνεις και στα δυο τον ίδιο χρόνο για να μην υπάρχουν ζήλιες.
 
εναλλάξ το πάνε τα παπαγαλάκια σου;😂 σου λέει μια μέρα ο Ρος μια μέρα η Ρέιτσελ 😂 αστειεύομαι φυσικά!
Χαχαχα ναι😂

Να αφιερώνεις και στα δυο τον ίδιο χρόνο για να μην υπάρχουν ζήλιες.
Αυτο κανω. Η Ρειτσελ δεν παιζει να επηρεαστει απο τον Ρος γιατί εχει πολυ "δυναμικο" χαρακτήρα αλλα ο Ρος πιστεύω ότι θα καλητερευσει μερα με την μερα
 
εναλλάξ το πάνε τα παπαγαλάκια σου;😂 σου λέει μια μέρα ο Ρος μια μέρα η Ρέιτσελ 😂 αστειεύομαι φυσικά
Πλακα πλακα αυτο γίνεται😂. Σημερα ο Ρος εκατσε για ενα δεκαλεπτο έξω και ξεκινησε σιγα σιγά να βγαίνει μονος. Ενω η Ρέιτσελ σήμερα δεν εχει πολυ όρεξη να βγει εξω. Βεβαια παίζει και ρολο το ποσο ορεξη έχουν
 
Σημερα ο Ρος ηταν τελειος. Εκατσε κανα εικοσαλεπτο, τον ξεναγησα και στο δωματιο😂Και η Ρειτσελ καλή ηταν βγήκε αλλα δεν ηταν σαν τον Ρος. @christina07 αρα το μοτίβο έχει για αυριο να μην θέλει κανενα να βγει 😂
 
@christina07 πω πω τον καημένο. Ευτυχώς που τον βρήκες. Καμια φορα "μετανιωνω" επειδή βιάστηκα να παρω παπαγαλο και πήγα απο πετ σοπ δηλαδη την εύκολη λύση. Βεβαια εχουμε κανει τεραστιο προοδο και αφου καμια φορα που πηγαινω να παρω τροφες κτλ χαζευω λιγο τους παπαγαλους και περνας απο διπλα τους και πετανε από εδω και απο εκεί
 
@Giopant κάθε παπαγάλος είναι ξεχωριστός, προσωπικά δεν έχω μετανιώσει την επιλογή μου. Αν δεν ήταν αυτός δεν θα ήθελα κανέναν παπαγάλο. Η πρόοδος που έχετε κάνει είναι πραγματικά απίστευτη, ζουν αρκετά χρόνια και θα σε συντροφεύουν μέχρι την τελευταία τους πνοή, ίσως δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να σου γράψω τις σκέψεις μου, αλλά σκέφτομαι πολλές φορές ότι σε 5 χρόνια θα σκέφτομαι τι «τραβάω» τώρα και θα γελάω. Αν χρειαστείς βοήθεια είμαστε έδω!
 
@christina07 να σε καλα σας ευχαριστώ ολους παιδιά πραγματικά οτι ξερω το εμαθα από ολους εσας. Δεν μετανιωνω που πηρα τον Ρος και την Ρειτσελ αντιθετως τα λατρεύω για αυτό που είναι.
 
Back
Top