Αναπαραγωγή Θηλυκιά φλώρα ολοκλήρωσε τη φωλιά αλλά κουρνιάζει

stefanos091

PB New Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2019
Μηνύματα
45
Καλησπέρα θα ήθελα πολύ να μου δώσετε τα φώτα σας, αγόρασα ένα ζευγάρι εκτροφείς φλώροι, ο αρσενικός στο αίμα άχατι και η θηλυκιά αχατι ιζαμπελ μετάλλαξη. Η θηλυκιά σήμερα ολοκλήρωσε την φωλιά της, το απογευματάκι αφού γύρισα από την δουλειά δεν την είδα πολύ καλά, είχε κρεμάσει φτερά κάτω και κουρνιαζε, λογικά αύριο πρέπει να δω το πρώτο αυγό, αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αν το πουλί έχει κάτι η είναι έτσι γτ είναι έτοιμο να γεννήσει;και κατά το σούρουπο την έβλεπα σε γενικές γραμμές καλά, ήταν κινητική.
 
Καλό θα είναι να πάρεις υγρό ασβέστιο να έχεις για παν ενδεχόμενο, εννοώ για περίπτωση δυστοκίας που δεν το εύχομαι.
Διατροφική προετοιμασία έχεις κάνει;
 
Ναι πολυβιταμίνες πλούσια τροφή μαρουλάκι μπρόκολο φρούτα αυγοτροφη δεν τους λείπει κάτι. Με το που την είδα έτσι σήμερα λέω δεν πάνε καλά τα πράγματα, μετά έβαλα μαρουλάκι πήγε τσίμπησε λίγο και μετα από κανένα μισάωρο που πήγα να την ελέγξω ήταν καλύτερα ποιο δραστήρια
 
Όταν δίνεις πολυβιταμίνες καλό θα είναι να σταματάς τα λαχανικά γιατί δυσκολεύουν την απορρόφηση του ασβεστίου από τον οργανισμό.
Καλού κακού πάρε υγρό ασβέστιο να έχεις και μακάρι να είναι αχρείαστο.
 
Σε ευχαριστώ πολύ αλλά μπορείς να μου πεις αν μπορεί να έχει κάτι; Γτ φοβήθηκα. Μηπως ήταν έτσι γτ είναι να κάνει αυγά αύριο και κουράστηκε; Γτ από όσο ξέρω η φλώροι κάνουν και πολλά αυγά
 
μπορείς να μου πεις αν μπορεί να έχει κάτι
Σίγουρα όχι.
Απλά αφού ετοιμάζεται να κάνει αυγά υπάρχει πάντα η πιθανότητα μιας δυστοκίας και για αυτό τον λόγο πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι (υγρό ασβέστιο).
Παρακολούθησε την στάση της αύριο το πρωί, μπορεί να ανησυχείς άδικα.
[automerge]1588107848[/automerge]
Διάβασε το παρακάτω άρθρο:
Δες και αυτό το θέμα:
Αν αύριο το πρωί δεις το πουλί να κάθεται χαμηλά με ανοιχτά κατεβασμένα φτερά θα πρέπει να παρέμβεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπέρα Γιάννη, δεν κάθεται στον πάτο, σε γενικές γραμμές καλά την βλέπω πήρα και ασβέστιο σήμερα για το νερό. Δεν έχει κάνει αυγό όμως σήμερα. Επειδή εγώ ήμουν στην δουλειά ρώτησα την γυναίκα μου τι κάνει και μου είχε πει έχει βαμβάκι στο στόμα και παίζει, τι να πω δεν ξέρω!
 
83BBAB89-2107-4738-9AA6-DEF17F5DF442.webp83BBAB89-2107-4738-9AA6-DEF17F5DF442.webp
[automerge]1588333957[/automerge]
Καλησπέρα Γιάννη εχθές έβαλα λίγο λαδακι κοιλιά και στον ποπο της και την έκανα μαλαξης την πήγα και σε γιατρό και μου έδωσε αντιβίωση γτ έχει διάρροια, σήμερα έκανε αυγό και είναι πολύ καλύτερα
 
Σε εκτακτες καταστασεις δυστοκιας περα απο το ασβεστιο να εχεις παντα λιγο γαρυφαλελαιο κανει πολυ καλυτερη δουλεια απο το ελαιολαδο γιατι προκαλει διαστολη των μυων στο σημειο.
 
Θα σε γελάσω, μου έβαλε λίγο σε ένα σακουλάκι για ένα λίτρο νερό για μια βδομάδα μου είπε κίτρινη σκόνη
 
Θα τον πάρω αύριο τηλ να τον ρωτήσω . Θελω να ρωτήσω κάτι άλλο τώρα μήπως γνωρίζει κανένας που θα βρω ένα ζευγαράκι εκτροφείς καρδερινες μπαλκανικα
 
Back
Top