Ασθένειες Θηλυκο καναρινι με διαρροια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Simetra
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Simetra

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5
Πόλη
Βούλα
Γεια σας! Το θηλυκο καναρινι μου εχει εδω και δεκα μερες διαρροια.Αυτες τις μερες δεν ειναι πολυ δραστηριο καθεται πολες ωες ακινητο και καποιες στιγμες κλεινει τα ματια του. Του εδωσα chivotin για 4 μερες χωρις αποτελεσμα και μετα για 5 μερες esb3 αλλα δεν ειχε κανενα αποτελεσμα(σημερα που τελειωσε και η δευτερη αντιβιωση του εβαλα προβιοτικο). Επειδη ειναι αδυναμο του εβαλα και ψυχα απο ψωμι βρεγμενη για να τρωει πιο ευκολα και λιγο καστανο ρυζι βρασμενο... Τι αλλο μπορω να κανω;Ξερει κανεις τι μπορει να εχει;
 
Φίλε έκανες ένα πολύ μεγάλο λάθος. Δεν δίνουμε ψωμί. Το ψωμί δημιουργεί διάρροια.
Την είχα πατήσει με τα περιστέρια, τα μικρά και τα τάιζα παλαιό βρεγμένο ψωμί και τα έπιασε διαρροια.
 
Μήπως θα πρεπει να επισκευτεις εναν γιατρό; Αν το έχεις κανει ήδη θα πρεπει να αναζητήσεις την συμβουλή του γιατί το πουλάκι δεν το βλέπω καλα.
 
Ο δικος μου ο κτηνιατρος λειπει αλλα μιλησα με εναν αλλο και μου ειπε για το ψωμι και τις αντιβιωσεις. Το ψωμι που του δινω ειναι φρεσκο αλλα το βρεχω λιγο για να ειναι ακομα πιο μαλακο και να τρωει πιο ευκολα...
 
Back
Top