Ασθένειες Θηλυκό ζεμπράκι με πρησμένη κοιλιά

spyros_lamia

PB New Member
Εγγραφή
31 Ιουλ 2017
Μηνύματα
3
Πόλη
Λαμία
Καλησπερα σε ολα τα μελη...αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με ενα θηλυκο ζεμπρακι...ειναι 4 χρονων,εχει κανει 3 γεννες απολυτα επιτυχημενες εως τωρα,η τελευταια ηταν ακριβως πριν 2 μηνες...σημερα το μεσημερι πηγα να βγαλω τα μικρα απο το κλουβι κ την ειδα κακοκεφη...την εψαξα κ ειδα πρησμενη τη κοιλια της.ελεγξα για αυγο που ισως δε μπορουσε να βγει,δεν καταλαβα κατι κ αφου ειδα οτι καθοταν με κλειστα ματια την εβαλα μονη της σε ενα αλλο κλουβακι...εχω καταστεναχωρεθει γιατι δε ξερω τι να κανω,αν πρεπει να της δωσω καποια θεραπεια κ ποια...παεαθετω φωτο...παρακαλω οποιος γνωριζει ας βοηθησει...
 

Συνημμένα

  • 01-41641.webp
    01-41641.webp
    47 KB · Προβολές: 13
  • 02-41641.webp
    02-41641.webp
    72,2 KB · Προβολές: 13
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
@ΙΩΑΝΝΗΣ@ ειχα δωσει τις 2 τελευταιες ημερες κ φυσικα υπαρχει σουπιοκοκακο στο κλουβι...επισης σερι για ενα μηνα που τα μεγαλωνε καθημετινα υπηρχε αυγο με τσοφλι στο κλουβι...δεν ειχε ποτε προβλημα με γεννες ρε γμτ...
[automerge]1617658376[/automerge]
το κλουβι το πηρα μεσα στο σπιτι απ το μεσημερι για να εχει ζεστη..
[automerge]1617658386[/automerge]
το κλουβι το πηρα μεσα στο σπιτι απ το μεσημερι για να εχει ζεστη..
[automerge]1617658556[/automerge]
στο κλουβακι αυτο 2 μηνες ειχε που γεννησε τα μικρα...αυτο το ζευγαρι το εχω σε κλουβα 1,00χ0,60 μαζι με αλλα 2 3 ζετγαρια ,αλλα μολις βγηκαν οι νεοσοι αυτο το ζευγαρι το εβαλα μονο του γιατι προσπαθουσαν τα αλλα ζευγαρια να ταισουν τα μικρα αυτου του ζευγαριου!
[automerge]1617658751[/automerge]
*διορθωση* μαζι με αλλα 3 ζευγαρια ηθελα να πω,γιατι ετσι οπως το εγραψα φαινεται σαν εικοσιτρια!
 
Τελευταία επεξεργασία:
αμμο οχι αλλα τους εχω πηλινο δοχειακι με οστρακα...του εδωσα 2 σταγονιτσες ασβεστιο στο στομα...δε μπορω να καταλαβω μεσα σε μια ημερα να εγινε ετσι...χθες ηταν μια χαρα δραστηριο οπως παντα...ειναι μεσα στη φωλια τωρα κοιμαται...την αγγιξα λιγο και ανοιξε λιγο τα ματια της.δυστυχως κ γω νομιζω οτι δε θα τα καταφερει...
[automerge]1617662851[/automerge]
δε μπορω να καταλαβω γιατι εχει πρηστει ετσι η κοιλιτσα της.μεσα σε 1 ημερα.τελοσπαντων...σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...
 
Back
Top