Γενικά Θηλυκό καναρινι με λίπος στην κοιλιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Akisbet

PB New Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2014
Μηνύματα
253
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Καλησπέρα στην παρέα! Πριν δυο μήνες περιπου μου χάρισαν ενα θηλυκό καναρινι το οποίο είχε τότε λιγο παραπανίσιο λίπος, σημερα που γύρισα μετά απο μια εβδομάδα που έλειπα διακοπές κ το έπιασα είχε παρά πολυ! Αυτη την εβδομάδα τους είχα αρκετή τροφή κ ένας φίλος μου που τα πρόσεχε τους άλλαξε δυο φορες το νερο κ έβαλε μια μέρα αυγοτροφη κ άλλη μια μήλο, τις υπόλοιπες έτρωγαν μονο σπόρους! Στην καθημερινότητα τους βάζω περιπου μια κουταλιτσα του γλυκού σπόρους στο καθένα κ φρούτα λαχανικά αυγό κ αυγοτροφη ανάλογα την περίοδο, τώρα θα αντιμετωπίσω πρόβλημα στην αναπαραγωγή;
 
Φωτογραφία της κοιλιάς Ακη.
 
Λίγο λίπος στην περίοδο αναπαραγωγής στα θηλυκά το χρειαζόμαστε. Αλλά το πάρα πολύ όχι.. Ανέβασε φώτο και το ξανασυζητάμε! 😉
 
Τα πουλιά τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο;
 
Βάλε μια φωτογραφία την κοιλιά του όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι αν και δεν πιστεύω να έχεις θέμα
 
αν το βλέπεις να είναι αεικίνητο μές στο κλουβί και να ανασαίνει φυσιολογικά μην το φοβάσαι.
βγάλε και φωτό βέβαια για μια πιο ασφαλή άποψη
 
Θα βαλω αύριο παιδιά ευχαριστώ πολυ!

αν το βλέπεις να είναι αεικίνητο μές στο κλουβί και να ανασαίνει φυσιολογικά μην το φοβάσαι.
βγάλε και φωτό βέβαια για μια πιο ασφαλή άποψη
Ειναι μες την ζωντάνια κ δεν δείχνει να ασθενεί αν αυτο εννοείς
 
κοψε τα φρουτα τα αυγα και τις αυγοτροφες για λιγο καιρο! Επισης στην τροφη περισσοτερο κεχρι και ελαχιστο καναβουρι! Εννοειται και κατι βιταμινες τις πλακας (κοκκινες, κιτρινες, πρασινες...)που ειναι τιγκα στην ζαχαρη! Αυτες δια παντος!
 
Έβγαλα κ φωτο σημερα, τις έστειλα με μαιλ , θα τις ανεβάσουν οταν μπορέσουν, αλλα μου φάνηκε λιγο καλύτερα!
 
Αυτο φαγητό θέλει οχι δίαιτα!
Στις φωτο δεν φαινεται καλά γιατί εχει πολλά πούπουλα, αλλα χθες ηταν γεμάτη κίτρινο κ περισσότερο λίπος, σημερα κ εγω το ειδα κ ξαφνιάστηκα
 
Μα τους έχουμε τρομάξει.. Διαβάζοντας όλο για ''προβλήματα'' , αρχίζουν όλοι να φοβούνται ότι έχουν θέμα τα πουλιά τους...
 
Back
Top