Αναπαραγωγή Θηλυκό μαλώνει με όλα τ' αρσενικά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης gkavala
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

gkavala

PB New Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2013
Μηνύματα
118
Πόλη
Καβάλα
καλησπερα απο καβαλα. ρε παιδια να ρωτησω κατι εχω μια θυληκια η οποια μαλώνει με ολα τα αρσενικα εχω βαλει δυο διαφωρετικα αρσενικα κοντα τής και με τα δυο μαλώνει. Να ανφερω οτι ειχα βαλει χωρισμα στην αρχη να μην βλεπονται και ολα τα σχετικα πριν τα ενόσω. εχω τωρα εναν αρσενικο με τον οποιο πετανε στον αερα και μαλώνουν μετα σταματανε για λιγο αλλα ξαναμαλωνουν.η θυληκια ομως περνει νυμα και τα βαζει μεσα στην φωλια αυτο τι σημαινει μηπως παιζει;τον προηγουμενο αρσενικο που της ειχα βαλει μαζι τον κυνηγουσε απο πησω και τον ορμούσε συνεχεια
 
Τα ειχες να βλεπονται ποσο καιρο;Ειχες δει ταισματα μεσα απο το χωρισμα;Ειναι και το αρσενικο πυρωμενο;
 
στην αρχη το ειχα κλειστο για περιπου 2 εβδομαδες μετα εβαλα ανοιχτο χωρισμα καγκελακι για μια εβδομαδα περιπου. Οχι τιτιβισματα δεν ειδα ναι το αρσενικο πρεπει να ειναι πυρωμενο τα εχω κανει και διατρωφικη προετοιμασια
 
Πόσες ώρες φως έχεις στο χώρο; Η θερμοκρασία που κυμαίνεται;
 
σημερα την ειδα να καθεται μεσα στην φωλια για αρκετη ωρα.λετε να ετοιμαζεται να κανει κανενα αυγο. Παιδια φως εχει οσο εχει και την ημερα το μερος ειναι ευηλιο και εχει καλη θερμοκρασια μεσα. τα πουλια ειναι σε εξωτερικη κλουβα αλλα το καθενα στο κλουβι του. της εχω βαλει και σουπιοκοκαλο και δυνατη τρωφη που ειναι για αναπαραγωγικη περιοδο και σημερα της πηρα και μια βιταμινη που ειναι ειδικη για αναπαραγωγη που την βαζεις στο νερο λεγεται NEKTON -E . Μου ειπαν οτι ειναι για να πυρωσουν τα πουλια. Βαζεις μια μεζουρα σε 230 ml νερο την φωλια δεν την εχει κανει καλη μεσα εχει πολλη λιγο νυμα το βαζει και μετα το ξαναβγαζει.σημερα της εκοψα μικρα μικρα πανακια για να την κανει ποιο ευκολα.
 
Back
Top