Αναπαραγωγή Θηλυκό με 11 ημερών νεοσσούς δεν κάθεται στην φωλιά

Christos Karatsi

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιουν 2014
Μηνύματα
44
Πόλη
Αγρίνιο
Το θηλυκό μου σήμερα δεν βρίσκεται στην φωλιά με το νεογέννητο(11 ημερών). Γιατί;Ρωτάω μήπως ξέρετε από τις εμπειρίες σας. Είναι καλό ή να ανησυχήσω;
 
Παιδιά είναι σημαντικό!'Όποιος ξέρει ας βοηθήσει! Δεν είναι κάτι χαζό αλλά είναι σημαντικό για μένα.
 
την επαθα και εγω. τελικα ηταν ψειρες. τσεκαρε για ψειρες και ψεκασε την φωλια τα πουλια και οτι αλλο μπορεις με Pinex Powder.
 
ειναι αρκετα μεγαλο πλεον, εχει ντυθει ως ενα βαθμο και δε χρειαζεται τη ζεστασια της μαμας, εκτος αυτου οι εξωτερικες θερμοκρασιες ειναι υψηλες..λογικα ειναι φυσιολογικο και δε συντρεχει λογος ανησυχιας. Τσεκαρε και για αυτο που σου πε ο Αλεξανδρος καλου κακου
 
Εμένα 6 ημέρα σήμερα δεν κάθεται καθόλου στην φωλιά αλλά ταΐζει τα μικρα, να δω για ψείρες αύριο. Τι άλλο μπορεί να είναι;
 
Και εγω έξω τα έχω στο μπαλκόνι βέβαια δεν τα βλέπει ο ήλιος το βραδάκι τους βάζω μία πετσέτα από πάνω και τους καλύπτει στο πλάι αριστερά και δεξιά θα κοιτάξω για την θυλικια το βράδυ.
 
Είναι φυσιολογικό νομίζω. Και μένα τα μικρά είναι κοντά 12-13 ημερών και η μάνα σπάνια κάθεται πάνω τους, με τη θερμοκρασία έξω να φτάνει τους 26-27 βαθμούς. Συνήθως την βλέπω να κάθεται στην άκρη της φωλιάς και απλά τα προσέχει.
 
Back
Top