ΕΚΛΕΙΣΕ Θηλυκό μπάτζι

Quickmemo

PB New Member
Εγγραφή
15 Αυγ 2023
Μηνύματα
9
Τη Λέια (έτσι την έχουμε ονομάσει, από τη καλύτερη πριγκίπισσα όλων των εποχών) τη βρήκαμε πέρσι τον Αύγουστο στην πυλωτή της πολυκατοικίας μας μετά από μέρες που την ακούγαμε. Ακόμα αναρωτιόμαστε πώς κατάφερε να γλυτώσει από τις γάτες της γειτονιάς. Εννοείται ότι δεν υπήρχε περίπτωση να την αφήσουμε, έτσι την "υιοθετήσαμε" παρόλο που δεν είχαμε καμία ιδέα από πουλάκια μιας και δεν παρουσίαστηκε κανένας που να την ψάχνει, ούτε υπήρξε καμία αγγελία απώλειας.
Σχεδόν ένα χρόνο μετά τη χαρίζουμε σε όποιον επιθυμεί να αποκτήσει ένα όμορφο πουλάκι. Ο λόγος είναι ότι άλλαξαν εντελώς οι επαγγελματικές μας υποχρεώσεις, λείπουμε πολλές ώρες από το σπίτι και εκείνη μένει εντελώς μόνη της, με παρέα μονάχα το ραδιόφωνο, κλεισμένη σ' ένα κλουβί και είναι κρίμα.
Θα θέλαμε να πάει σε κάποιον που έχει γνώση από μπάτζι, κατά προτίμηση κάποιον που έχει και άλλα ώστε να έχει παρέα ή σε κάποιον που θα ασχοληθεί μαζί της και θα την αγαπήσει.
Είναι υγιέστατη (την έχει δει πτηνίατρος), μας είπαν ότι είναι ενήλικη, "μιλάει" αρκετά -έχει μια περίεργη προτίμηση ν' ακούει Αγγλικά και θα δοθεί με όλα της τα "προικιά" δηλαδή δύο κλουβάκια με τα παρελκόμενά τους, τα παιχνίδια της κλπ.
Όποιος την θέλει, θα κάνει τον κόπο να περάσει να την πάρει από το σπίτι μας στον Πειραιά, να τον δούμε και να μιλήσουμε. Επίσης θα θέλαμε να μαθαίνουμε νέα της πού και πού γιατί την έχουμε αγαπήσει (εκτός από το σκυλούδι μας 😁)
 

Συνημμένα

  • Leia 1.webp
    Leia 1.webp
    145 KB · Προβολές: 20
  • Leia 2.webp
    Leia 2.webp
    153,6 KB · Προβολές: 20
  • Leia 3.webp
    Leia 3.webp
    143,9 KB · Προβολές: 20
Καλημέρα ... Πανέμορφο πουλάκι και περιποιημένο . Όμως νομίζω πως δεν το προσεγγίζεις σωστά το πρόβλημα . Θα σου λείψει που θα μείνεις χωρίς το φιλαράκι σου . Εγώ θα έβρισκα ακόμα ένα άρρενα , να έχει παρέα τόσο αυτή όσο και εγώ . Καλή συνέχεια στα σχέδια σου .
 
@gianniskilkis με βάζεις σε σκέψεις, το παραδέχομαι.... Αν όμως δεν δεχτεί το αρσενικό; Βέβαια το κλουβί της είναι μεγάλο και έχει και χώρισμα στη μέση που μπαινοβγαίνει οπότε μπορώ να τους απομονώσω στην αρχή. Λες να κάνω μια δοκιμή;
 
Καλησπέρα ,για μένα είναι μονόδρομος . Μια περίοδο λίγων μηνών έμεινα χωρίς καναρίνι και δεν θέλω να θυμάμαι εκείνη την περίοδο. Αλλά για σένα δεν υπάρχει θέμα , έχεις το δεύτερο κλουβί , τα βάζεις δίπλα - δίπλα ... και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους . Καλή συνέχεια σε ότι επιλέξεις.
 
@vasiliki83 μόλις ετοιμαζόμουν να γράψω στο θέμα. Τελικά θα την κρατήσουμε, πήραμε και ένα αρσενικό για παρέα όπως μας συμβούλεψαν παραπάνω και είναι και τα δυο τους χαρούμενα πλέον. Ευχαριστούμε πολύ για το ενδιαφέρον!

Αν δει την απάντηση κάποιος διαχειριστής, παρακαλώ πολύ να κλείσει την αγγελία.
 
Back
Top