Αναπαραγωγή Θηλυκό παραδείσιο δεν γεννάει αυγά. Μήπως έχει γεράσει;

Εγγραφή
28 Μαρ 2016
Μηνύματα
624
Πόλη
Αθήνα
Θέλω να σας ρωτήσω, η παραδεισένια μου δεν γεννάει άλλα αυγά και φοβάμαι πως έχει γεράσει. ΒΟΗΘΕΙΑ

Ναι αυτή τη στιγμή κάνω αναπαραγωγή και έχω 10 παραδείσια από τις γέννες του παραπάνω ζευγαριού
 
η παραδεισένια μου δεν γεννάει άλλα αυγά και φοβάμαι πως έχει γεράσει.
Πόσο χρονών είναι; Έχεις κάνει διατροφική προετοιμασία;

Ναι αυτή τη στιγμή κάνω αναπαραγωγή και έχω 10 παραδείσια από τις γέννες του παραπάνω ζευγαριού
Δηλαδή με τα μικρά του ενός ζευγαριού κάνεις αναπαραγωγή; Έχεις βάλει να ζευγαρώσουν αδέλφια μεταξύ τους;
 
Είναι 3 χρόνων και έχω κάνει διατροφική προετοιμασία. Φυσικά δεν αναπαράγω τα αδέρφια έχω και άλλα παραδείσια από άλλον
 
Είναι ελαφρώς μεγάλη για το είδος της. Φέτος έχει γεννήσει καθόλου; Πόσες φορές γεννούσε κάθε χρόνο πριν;
 
Έχει γεννήσει 1 φορά φέτος και πάω για την άλλη. ανα χρόνο γεννούσε 3 περίπου φορές.
Α α α. ΚΑΙ έχω βάλει μικρή ξύλινη φωλιά για παραδείσια.

Μήπως έχει δυστοκία;
 
Κουρασμένη είναι, ίσως έχει και κάποιο πρόβλημα υγείας. Βγάλε την από την αναπαραγωγή να πάρει τα πάνω της και αργότερα βλέπεις πάλι.
Βάλε την μόνη της και κάνε της κάποιο αφέψημα, δώσε και ασβέστιο γιατί μπορεί να έχει έλλειψη.
 
Ευχαριστω πολυ Panagiota

Και ένα μωρό μου γκούλντιαν🙂


Τωρα που διαβασα ενα αρθρο για τα συμπτοματα της δυστοκιας συνηδητοποιισα οτι εχει δυστοκια τι να κανω!
 
Αυτά που γράφει το άρθρο, έχει οδηγίες. Υγρό ασβέστιο κατευθείαν στο στόμα αδιάλυτο.
 
Είναι επείγον αν νομίζεις (που μόνο εσύ μπορείς να το καταλάβεις) ότι δεν μπορεί να κάνει αυγό. Όλα τα petshops έχουν.
 
Back
Top