Γενικά Θηλυκό budgie έχει στο χαλινό κάτι σαν άσπρες χαραγματιές

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης StellaTR
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

StellaTR

PB New Member
Εγγραφή
21 Οκτ 2019
Μηνύματα
44
Έχει εδώ και καιρό που το θηλυκό στο χαλινο του έχει κάτι άσπρα πάνω δεν ξέρω αν είναι ακαραια είναι σαν άσπρες χαραγματιες.
έβαλα και φωτογραφία

IMG_20211016_134736_682x1024.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έχει εδώ και καιρό που το θηλυκό στο χαλινο του έχει κάτι άσπρα πάνω δεν ξέρω αν είναι ακαραια είναι σαν άσπρες χαραγματιες από διάθεση πάντως είναι μια χαρά τρώει κανονικά παιχνιδιαρα δεν είναι ποτέ δεν ήταν είναι ο χαρακτήρας τέτοιος είναι ήσυχη η μόνη φορά που θα την ακούσεις είναι όταν μαλώνει με τον αρσενικό για το ποιος θα κάτσει στην κούνια
έβαλα και φωτογραφίαView attachment 85139

@Stavros το χαλινο της ήταν έτσι από τότε που την πήρα δεν έχει αλλάξει. Όταν το αρσενικό την πλησίαζε για να ζευγαρώσουν εκείνη τον δάγκωνε ο μπαμπάς μου πιστεύει ότι είναι στείρα επειδή δεν έχει κάνει αυγά από μόνη της γτ το παλιό θηλυκό που είχα έκανε αυγά χωρίς να ζευγαρώσει
 
Σε τι συνθήκες διαβιώνει το πουλάκι; Π.χ. εντός σπιτιού, ξυπνά το πρωί κοιμάται όταν πέσει ο ήλιος...
Βασικά αυτό που θα ήταν ενδιαφέρον είναι πόσες ώρες κοιμάται την ημέρα, και αν το περιβάλλον είναι αρκετά φωτεινό όσο είναι ξύπνιο
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
@ianos τώρα που έχει κρυώσει ο καιρός το έχω μέσα είναι φωτεινό γιατί το έχω σε παράθυρο και έχει φως όλη μέρα μέχρι να πέσει το σκοτάδι και με το πρωτο φως αρχίζουν να κελαϊδανε
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Επομένως όταν δύει ο ήλιος κοιμούνται, σωστά; Με άλλα λόγια ακολουθούν τη φυσική διάρκεια της ημέρας για την εποχή και όλη τη νύχτα κοιμούνται;
 
Back
Top