Αναπαραγωγή Θνησιμοτητα νεοσσων την 10 μερα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Troufas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Troufas

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαρ 2009
Μηνύματα
14
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Μετα απο πολλες αποτυχημενες προσπαθειες για ζευρωματα αυτη την φορα καταφερα κατι! Δυστυχως ομως και τα 3 καναρινακια μου πεθαναν! Την τριτη μερα πεθανε το τελευταιο που εκολαφτηκε! Μετα απο 10 μερες αντιστιχα μου πεθαναν και τα αλλα με διαφορα μιας μερας! Μαλλον η καναρα μου ηθελε να ξαναζευγαρωσει και η δεν τα ταισε η τα μαδισε! Τωρα με μεγαλη μου χαρα εχω και παλι3 αυγουλακια! Τι να κανω να μην μου ξαναπαθουν κατι και να εχουν και αυτα δικαιομα να ζησουν; Να χωρισω τον αρσενικο μολις βγουν απο το αυγο τους η να παρω την θυλικια;
 
Δεν μπορω να ξερω για τοτε παντως τωτα εχει κανει φωλια με καινουριο νημα! Αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο γιατι εβλεπα οτι τα ξεχνουδιαζε αλλα μετα εμαθα μεσα απο το site οτι τα ξεπουπουλιαζει γι ανα ξαναζευγαρωσει!
 
βγαλε τον αρσενικο μεχρι την επομενη γεννα και παρακολουθησε αν η καναρα ταιζει τα μικρα. Αν οχι βοηθησε τα εσυ με συριγγα.
 
Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας! Το θεμα ειναι ποτε να βγαλω τον αρσενικο απο μεσα; Αφου εκολαφθουν τα αυγα και αν ναι πια μερα μετα την εκολαψη τους;
 
Back
Top