Διατροφή Ιατρικες χρησεις του τριφυλλιου alfalfa

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jk21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jk21

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.756
Πόλη
Περιστέρι
Εxω δει απο καιρο σε βιολογικα ειδη τον σπορο του τριφιλλιου alfalfa το οποιο απο τι λεει και εδω
";
Medical Uses

Alfalfa has been used as an herbal medicine for over 1,500 years. Alfalfa is high in protein, calcium, plus other minerals, vitamin A, vitamins in the B group, vitamin C, vitamin D, vitamin E, and vitamin K..."




στο λινκ της wikipedia , δειχνει να ειναι θρεπτικοτατο. Δεν το εχω δοκιμασει παντως.
 
Εδώ και μερικές ημέρες ήρθε στην κατοχή μου το παρακάτω προϊόν. Μπορώ να πω ότι δεν το τιμούν καθόλου, ελπίζω προσωρινά!
"http://www.ladygouldianfinch.com/product_healthgreens.mgi"
 
ανδρεα εγω εχω υποψη μου τους σπορους

πχ
EBIO.GR - ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ - HEALTH FOOD ON LINE SHOP - Άλφα Άλφα

alfalfa seeds - Google Image Search

εχω ακουσει οτι ειναι πολλοι θρεπτικοι και οχι παχυντικοι. Το πρωτο σκευασμα στο e-bio ειναι και για ανθρωπινη χρηση. Ειναι οι σποροι της μηδικης, ενος ειδους τριφυλλιου γνωστο πιστευω σε αρκετους. Παρομοια καλα λογια εχω ακουσει και για το κινοα

Κινόα - Βικιπαίδεια

Quinoa - Wikipedia, the free encyclopedia
 
ανδρεα αν το σκευασμα σου συνεχισουν να μην το επιλεγουν πρσθεσε το στην αυγοτροφη.Βαλεμια ποσοτητα της στο μουλτι, βαλε και μια ποσοτητα απο αυτο, οση νομιζεις οτι αντιστοιχεικαι με παλμικες λειτουργιες της, άλεσέ τα 😉. Ανακατεψε με την αλλη αυγοτροφη μετα
 
Back
Top