Γενικά Ιδού τα αγγελούδια, οι παπαγάλοι μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Delis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
8..παπαγάλους απο τις φώτο.. Κ παραδείσια εχω.. ένα ζευγάρι ζεβρακια.. Κ ένα ζευγάρι guldian! Αλλά το θηλυκό guldian.. Αρρώστησε από κάτι.. Ούτε τα περιττώματα Χαν σημάδι αρρώστιας.. Ούτε πράμα άλλο να πω-να μου δειξει ότι τό πουλάκι δεν είναι καλά.. κ σε 2 μέρες ξεκούραστηκε! Γενικα τα guldian.. σίγουρα όμορφα κ ιδιαίτερα αλλά κ πολύ πιο ευαίσθητα από πολλά άλλα πουλιά..
Τα amazon's Οι μεγάλοι μπελάδες.. Το Red lored αρσενικό 4 χρονων.. Πειραχτήρι κ φουλ υπερκινητικος.. Clown!
Κ το Blue fronded η γυναίκα 6 χρονων.. Πολύ καλή..Πολυ πιο ήσυχη.. Αλλά πέφτει κ πολύ ξύλο με τον άλλο.. Την πειράζει συνέχεια..αλλα δε του χαρίζει κιόλας!
Οι ροζελες rubino.. Ωραία πουλιά! Ήσυχα.. Με ωραία σφυρίγματα!αρσενικό κ θηλυκό.. 2,5 χρόνων περίπου! Κ καθαρά πουλιά.. Δε βρωμεζουν.. Δε μυρίζουν!
Τα monks.. Αλλα διαολια!
Ο πράσινος ο ένας αρσενικός.. Το μπλε tirquaz θηλυκό.. Κ ταλλα 2 πράσινα προϊόντα τους.. Παιδιά τους!. Οι γονείς είναι περίπου 3χρονων ο πρασινος.. 2χρονων το tirquaz η μανα..
Τα παιδιά ναι περίπου 7 μηνών.. Αυτά κ αν είναι φασαριόζικα.. Όυλοι μέρα κακαριζουν κ δεν ακούνε!
Ούλα ταλλα εκτός τα μικια.. Μακουνε.. Κανονικοτατα!
Αλλά ζηλεύουν πολύ οντε δίνω σημασία σε κάποιο παραπάνω.. Λογικό! Είναι πολλά κ με χαρακτήρα-προσωπικότητα ουλα..
Ειδικά τα Amazon.. Αλλά κ τα monk..
Τα μικια Monk είναι κοπελιά..
Δεν καταλαβαίνουν πράμα!
Κ κλασσικά.. Ενα κάνει φασαρια-μουρμουραει.. Κ ξεκινάνε ούλα μαζί.. Κ μετά κ η γυναίκα μου. Γιαντα δε κοιμάται κ ο μικιος.. Τση κακομοίρας!
Είχα κ ένα ζευγάρι ringneck αλλά τα Κάμα δώρο τσαδερφης μου.. Με τα Monk έπεφτε κ κει πολύ ξύλο οντε τα βγαζα οξω.. Τα monk πολύ κτητικά.. Κ με τση ροζελες τα ίδια κάνουν! Τα μεγάλα τα αμαζον τα βγάζω χωριστά εννοειται.. Μη μαζεύω κ πτώματα! Είναι σαν το hulk μπροστά στα άλλα.. Αμαρτία!
Αυτά τα λίγα..
Κ συγνώμη αν σας ζάλισα!
[automerge]1620932892[/automerge]
@ΙΩΑΝΝΗΣ@
Να σαι καλά φίλε μου.. Σευχαριστω πολύ! Κσυ τα δικά σου..
 
Φανταζομαι οτι μενεις σε εξοχη. Πες στην συζυγο οτι ζηλευουμε ολοι αλλα αν υπαρχει μικρο παιδι, την καταλαβαινω απολυτα.😄
Υ.Γ. Η κρητικη προφορα σου ειναι απιστευτη.😉
 
@marapo
Πίστεψε με κοπελιά μου.. Πολεμάω να μη μιλώ πολλά απτά κρητικά για να με καταλαβαίνετε μια ολια πια εύκολα!
Σε τουριστική περιοχή μένω..
Σευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια..κσυ να χαίρεσαι τα δικά σου!
 
@Stavros
Να σαι καλά κσυ σύντεκνε Σταύρο! Σευχαριστω..
[automerge]1620935414[/automerge]
Σευχαριστω φίλε Τάκη..και συ να χαίρεσαι τα δικά σου!
[automerge]1620935447[/automerge]
Σευχαριστω φίλε Τάκη..και συ να χαίρεσαι τα δικά σου! @takis1964
 
Back
Top