ΚΟΠΡΑΝΑ ΤΩΝ ΣΚΥΛΩΝ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης falkonis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

falkonis

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2014
Μηνύματα
239
Πόλη
Νέα Ιωνία
Ωραία η βολτούλα για τον σκύλο μας
Ωραίος και ο σκύλος μας που δεν λερώνει το σπίτι μας
Λερώνει όμως τις πλατείες
Πολύ μικρό ποσοστό διαπιστώνω των συνοδών μαζεύουν τα κόπρανα των σκύλων τους
Σε κάθε πλατεία κακή, άσχημη εικόνα με κόπρανα των σκύλων
Μια καμπάνια από εμάς τους ίδιους προς εμάς τους ίδιους

Μίλησα σε φιλόζωο γιατί δεν μάζεψε τα κόπρανα και μόνο που δεν με έδειρε
 
Τραγικό πραγματικά!
Δεν είμαστε φιλοζωοι μόνο όταν απολαμβάνουμε την αγάπη τους αλλά και όταν αναλαμβάνουμε τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις τους.
 
Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο.
Όχι μόνο στις πλατείες αλλά παντού. Πρέπει να περπατάς με ζικ ζακ.
Τρομερά ανεύθυνους τους θεωρώ.
Βέβαια να ξέρετε ότι πλέον υπάρχει νόμος που πληρώνεις πρόστιμο αν δεν τα μαζέψεις.
Όποτε την επόμενη φορά που θα στην πούνε και από πάνω να τους τον τρίψεις στην μούρη 😉
 
Α καλα! Μου θυμισατε μια αστεια ιστορια, πριν μερικα χρονια σε μια επισκεψη μου σε φιλικο σπιτι, οι οποίοι φιλοι εχουν 2 πανεμορφα σαμογιεντ , λοιπον ειχαμε κατσει να παρακολουθησουμε την ταινια "καλυτερα δεν γινεται " με Τζακ Νικολσον, καποια στιγμη δειχνει τον πρωταγωνιστη να μαζευει τα κοπρανα του σκυλιου, τοτε με απολυτη φυσικοτητα το ζευγαρι εβγαλε υπερβολικους και θεότρελους τους Αμερικανους που κανουν αυτη την κινηση. Εν τω μεταξυ μιλαω για ενα ζευγαρι το οποιο εχει κολλημενο στο ψυγειο το προγραμμα διατροφης των σκυλων του, που σημαινει οτι δεν υπαρχει η καταλληλη παιδιεα και κουλτουρα για κατι τετοιο, και δε σας το παιζω Γλυκατζη Αρβελερ , αλλα και εγω πολλα χρονια πριν αυτης της λογικης ημουν.
 
Back
Top