Διατροφή Κάθε πότε κάνει να βάζω στικ κεχρί στα παπαγαλάκια;

budgie_lover

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2018
Μηνύματα
53
Πόλη
Μέγαρα
Καθε ποτε κανει να βαζω στικ κεχρι στα παπαγαλακια; Εγω ειδη βαζω κεχρι μιλλετ στην τροφη τους καθε μερα
 
Αυτό το "κατασκεύασμα" ευτυχώς δεν το έχω δώσει ποτέ σε πουλάκι. Οσοι το δίνουν τους προτείνω να το πετάξουνε τώρα, και το ίδιο θα προτείνω και σε σενα. Δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα, καλύτερα παρε κεχρί σε τσαμπί να τους δίνεις σα σνακ.
 
Αυτό το "κατασκεύασμα" ευτυχώς δεν το έχω δώσει ποτέ σε πουλάκι. Οσοι το δίνουν τους προτείνω να το πετάξουνε τώρα, και το ίδιο θα προτείνω και σε σενα. Δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα, καλύτερα παρε κεχρί σε τσαμπί να τους δίνεις σα σνακ.
Σε τσαπι ειναι!
 
Σε τσαπι ειναι!
Αυτο που σου βάζω παρακατω ειναι το κεχρι σε τσαμπι. Αυτο που εχεις ειναι ενα υποκαταστατο "σαν τσαμπι" (τεχνητο) με σπορους κακης ποιότητας που φτιαχνουν οι εταιριες και το πουλανε για να το ξεφορτωθουνε. Το υλικο δε με το οποιο τα "δενουνε" ειναι τουλαχιστον αμφιβολης ποιότητας. Δεν τους κανει καλο.
Hirse%20gelb.JPG
 
Αυτο που σου βάζω παρακατω ειναι το κεχρι σε τσαμπι. Αυτο που εχεις ειναι ενα υποκαταστατο "σαν τσαμπι" (τεχνητο) με σπορους κακης ποιότητας που φτιαχνουν οι εταιριες και το πουλανε για να το ξεφορτωθουνε. Το υλικο δε με το οποιο τα "δενουνε" ειναι τουλαχιστον αμφιβολης ποιότητας. Δεν τους κανει καλο.
Hirse%20gelb.JPG

Αυτό κάθε πότε κάνει το δίνεις;
 
Αυτό κάθε πότε κάνει το δίνεις;
Συνήθως δεν το δινουν συχνά γιατί είναι γλύκισμα και τους αρεσει, και βολεύει να το χρησιμοποιούν στην εκπαίδευση. Εγώ όμως που δε θέλω να τον εκπαιδεύσω σε κάτι, του βαζω 2 τσαμπια την εβδομάδα.
 
τρεχω παω να παρω! βασικα θα παω με τον μπαμπα μου θα τον ρωτησωω
Να ξέρεις οτι σε τσαμπι υπαρχουν διάφορα είδη κεχριου. Μπορει να δεις και ενα που ειναι κοκκινο αντι για χρυσαφί. Καλό είναι κι αυτό αλλα τα δικά μου παπαγαλακια προτιμανε το χρυσαφί.
 
Back
Top