Φροντίδα Κάνει για διαμαντοπερίστερα ή γκούλντιαν αυτό το κλουβί;

Giannis ge

PB New Member
Εγγραφή
13 Απρ 2022
Μηνύματα
15
Πόλη
Χανιά
Καλησπέρα στην ομάδα και χαίρομαι που σας γνωριζω είμαι σχετικά νέος στο χόμπι και έχω είδη στην κατοχή μου 1 ζευγάρι παραδείσια ζεμπρακια με 2 πετυχημένες γέννες θα ήθελα να αποκτήσω και άλλα πουλάκια που μου έκαναν εντύπωση ή διαμαντοπεριστερα ή παραδείσια γκουλντιαν σε ένα τέτοιο μέγεθος κλουβί ↓ ποιο από τα δύο θα μπορούσε να να ζήσει κατάλληλα σε αυτό το κλουβί? Κάθε γνωμει θα είναι αποδεκτή 🙂

12.webp
 
Καλώς ηρθες @Giannis ge
[automerge]1649867763[/automerge]
Κάποιες γενικές πληροφορίες για τα είδη που σε ενδιαφέρουν
[automerge]1649867778[/automerge]
Κάποιες γενικές πληροφορίες για τα είδη που σε ενδιαφέρουν
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραία και ευρύχωρη ζευγαρωστρα. Αλλά όχι για μόνιμη κατοικία.
Εγώ την έχω και δεν βολευει καθόλου.
Δεν έχει αποσπωμενη σχάρα με αποτέλεσμα να την κάνει δύσκολη στο καθάρισμα.
Οι ταιστρες είναι ανοιχτου τυπου με αποτέλεσμα να πεταγεται πολυ φαγητό απ έξω.
Επειδή είναι ανοιχτου τυπου κατά 99% θα βλέπεις και κοτσυλιες μέσα με αποτελεσνα να τρωνε απο τα κακά τους.
Μια 90αρα με αποσπωμενη σχάρα θα σε σώσει από ταλαιπωρίες σαν και αυτή.
Θα έχεις και την άπλα που χρειάζονται τα πουλια αλλα και την ανεση στο καθάρισμα.
 
@PantelisTs το έχω είδη χρησιμοποίηση το κλουβί σε άλλα πουλάκια που είχα στις ταιστρες ελάχιστα κουτσουλανε μέσα επειδή όταν φτάσει η τροφή πολύ χαμηλά την αλλάζω όσο αφορά το κάτω μέρο ναι το ξέρω υπάρχει ένα μικρό θέμα αλλά μέχρι στιγμής μπορώ να βασιστώ σε αυτήν μόνο δυστυχώς
 
ελάχιστα κουτσουλανε
Η κοτσυλια είτε είναι μικροσκοπική είτε ειναι μεγάλη είναι το ίδιο τοξική.
όταν φτάσει η τροφή πολύ χαμηλά την αλλάζω
Όλοι το ίδιο κάνουμε. Το θέμα είναι τι συμβαίνει στον πέριξ χώρο. Εκτός και αν δεν σε νοιάζει η ακαταστασία των σπόρων.
ναι το ξέρω υπάρχει ένα μικρό θέμα
Όποτε η ερώτηση σου είναι μόνο αν χωράνε τα διαμαντοπερίστερα. Η απάντηση είναι ΟΧΙ(για πολλους λόγους).
Εφ'όσον την έχεις ξανά χρησιμοποιήσει ξέρεις ότι τα Γκούλντιαν χρειάζονται τον ίδιο χώρο με τα συνηθισμένα πτηνα (καναρίνια κλπ).
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
@PantelisTs καλύτερα δηλαδή να αγοράσω μεγαλύτερο κλουβί με αποσπώμενη σχάρα έχεις να μου προτείνεις κανένα παρόμοιο κλουβί?
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
 
Back
Top