Διατροφή Κάνει να πίνουν νερό με μηλόξυδο μέσα από τη μπανιέρα;

Εγγραφή
7 Φεβ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λαμία
Καλησπέρα σε ολους!
σήμερα εβαλα για πρώτη φορά στο μπάνιο των πουλιών μου μηλοξυδο και είδα οτι τούς αρεσε (μάλλον ξετρελάθηκαν) και έπιναν συνέχεια νερό από εκεί όσο είχα την μπανιέρα μέσα...
Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν κάνει να πίνουν καθημερινά από μέσα εκεί η αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
ευχαριστω!
 
  • Like
Αντιδράσεις: xaxo4
Καλησπέρα σε ολους!
σήμερα εβαλα για πρώτη φορά στο μπάνιο των πουλιών μου μηλοξυδο και είδα οτι τούς αρεσε (μάλλον ξετρελάθηκαν) και έπιναν συνέχεια νερό από εκεί όσο είχα την μπανιέρα μέσα...
Η ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν κάνει να πίνουν καθημερινά από μέσα εκεί η αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
ευχαριστω!
Γενικά το να πίνουν νερό από την μπανιέρα τους δεν είναι και ότι καλύτερο...
Θεωρητικά βουτούν πρώτα το ράμφος τους μέσα στο νερό και πιθανόν κάποιοι να μπερδεύονται και να θεωρούν πως πίνουν...
Όπως και να χει πρώτα φρέσκο καθαρό νεράκι (και μηλόξυδο) στις ποτίστρες τους... και στη συνέχεια το μπάνιο τους... Που όπως θα διαπίστωσες με το μηλόξυδο το φτέρωμα λάμπει...
 
Γενικά το να πίνουν νερό από την μπανιέρα τους δεν είναι και ότι καλύτερο...
Θεωρητικά βουτούν πρώτα το ράμφος τους μέσα στο νερό και πιθανόν κάποιοι να μπερδεύονται και να θεωρούν πως πίνουν...
Όπως και να χει πρώτα φρέσκο καθαρό νεράκι (και μηλόξυδο) στις ποτίστρες τους... και στη συνέχεια το μπάνιο τους... Που όπως θα διαπίστωσες με το μηλόξυδο το φτέρωμα λάμπει...
ναι αλλά το θέμα είναι οτι στο μπάνιο θα το βαζω κάθε μέρα αλλά στις ποτίστρες τούς μια φορά τον μινα
 
ναι αλλά το θέμα είναι οτι στο μπάνιο θα το βαζω κάθε μέρα αλλά στις ποτίστρες τούς μια φορά τον μινα
Μπορείς να το πυκνώσεις σε δυο τρεις φορές το μήνα στις ποτίστρες...
Το μπάνιο ειδικά στην πτερόρροια σωστά το βάζεις καθημερινά...
Όλα τ' άλλα... ας τα δεχτούμε ως αναγκαίο κακό...
 
Μπορείς να το πυκνώσεις σε δυο τρεις φορές το μήνα στις ποτίστρες...
Το μπάνιο ειδικά στην πτερόρροια σωστά το βάζεις καθημερινά...
Όλα τ' άλλα... ας τα δεχτούμε ως αναγκαίο κακό...
συνεχίζω έτσι και βλέπουμε...ίσως να είναι και αυτο που είπατε οτι βουτάνε το ράμφος μέσα...
ευχαριστω πολύ πάντως για τις πολύτιμες συμβουλές.
είναι μεγάλη υπόθεση να σε βοηθούν άτομα που γνωρίζουν
 
Back
Top