Διατροφή Κάνει να τρίβω λίγη ρίγανη στην τροφή του μπάτζι μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Evina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Evina

PB New Member
Εγγραφή
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
40
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπερα!σκεφτομαι ν τριβω λιγη ριγανη εμποριου στην σπορικη τροφη του μπατζι μου!κανει καλο γνωριζει κανεις;🙂
 
Τα βότανα γενικά κάνουν καλό. Από το να τρίβεις τη ρίγανη μέσα στην τροφή του καλύτερο είναι να προσφέρεις ένα μείγμα αποξηραμένων βοτάνων (4-5) σε ξεχωριστή αυγοθήκη 2 φορές την εβδομάδα.
 
Οσες φορες εδωσα πηγε για πεταμα ουτε το πλησιαζει.οποτε τριβω βρασμενο τσοφλι μεσα στην τροφη του για ν μη το βλεπει!
[automerge]1608580330[/automerge]
@jk1980 τσακιζει πολυ το σουπιοκοκαλο κ το μιλετ.aπο σπορικη τροφη του παιρνω η manitoba delinature k versele laga!επισης τρωει αυγοτροφη εμποριου την υγρη.
 
Ωραία. Αφού τρώει την αυγοτροφή, θα την ανακατεύεις με μια πολύ μικρή ποσότητα βοτάνων και θα την δίνεις. Προσοχή στην ποσότητα των βοτάνων για να μην αλλάξει η γεύση της.
 
Ναι αναλογικα βαζω μισο κουταλακι και ποιο λιγο ριγανη και πολυ λιγο κουρκουμα σε 200ml και μολις κρυωσει αλλα 300ml νερο. Ποιο καλα ειναι να βρασεις νερο και μετα να το βαλεις σε μεταλικο ποτηρι με καπακι να κρατησει τους υδρατμους...
 
@Μπαιρακταρης τασος φιλε μου να εισαι καλα!αρα μπορω κ με αλλα ειδη ν του κανω τσαγακι!τσαι του βουνου χαμομηλι κλπ!;χιλιαευχαριστω ειναι πολυ καλυτερο απο το ν πινει νερο καθε μερα!
 
Back
Top