Γενικά Κάνοντας ότι καλύτερο μπορούμε για τα φτερωτά αγγελούδια μας

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
Καλή μας μέρα, σε όλη την παρέα!
όπως αναγράφεται και στον τίτλο του θέματος, αν και οι καιροί είναι δύσκολοι για όλους μας.. Παρ'όλ'αυτά πιστεύω πως όλοι κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε για τους φτερωτούς μας φίλους!
για τον λόγο αυτό..σας αναγράφω τα προ'ι'όντα που χρησιμοποιώ εγώκαι θα ήθελα τη γνώμη σας αν ως μείγμα & ως επιλογές είναι καλά για χρήση σε καθημερινή βάση, αν πρέπει κάτι να αφαιρέσω ή να το δίνω σε συγκεκριμένη χρον. Περίοδο ή ακόμη και να το διακόψω εντελώς:
1) verselle-laga prestige premium τροφή
2) deli nature μαλακή αυγοτροφή
3)vitacraft life power snack
4)vitacraft multivitamin στο νερό
5)vitacraft σπόροι ενίσχυσης φωνής των αρσενικών και σπόροι για λαμπερό και στυλπνό φτέρωμα

σας ευχαριστώ πολύ..
 
Το 3 βγάλτω θα πρότεινα. Το 5 τί σπόρους περιέχει; Το 1 είναι αρκετό για κύρια τροφή.Αυγοτροφή 2 φορές στην πτερόρροια την εβδομάδα. Μην ξεχνάς φρούτα και λαχανικά με γνώμονα το παν μέτρον άριστον.Από μία φορά επίσης καλά είναι.
 
Δημήτρη πόσα πουλιά έχεις;
 
Δημήτρη πόσα πουλιά έχεις;
καλησπέρα φίλε Σταύρο!
έχω ένα θηλυκό GLOSTER CONSORT,ένα αρσενικό ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΣΚΟΥΦΑΤΟ και τους τρεις(3) απογόνους τους 40 ημερών σήμερα! Οπως ήδη έχουμε συζητήσει με πολλούς φίλους και φίλες στο forum,το ζευγάρωμα αυτό ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΤΑΝ.. Δεν ήταν όμως δική μου ιδέα, αλλά του petshopά, όταν ανακάλυψα πως το GLOSTER ήταν θηλυκό. Προκειμένου να χάσει τα 60ευρώ μιας και εγώ ήθελα αρσενικό ενώ δεν είχε και ξέροντας την αγάπη μου για τα καναρίνια.. Με παρότρυνε να το κάνω. Οταν όμως διάβασα και έμαθα.. Δεν ξαναπάτησα στο μαγαζί του! Τότε ήταν που γράφτηκα στην παρέα και πλέον ψάχνω μέσω των φίλων στο forum ένα θηλυκό ΕΛΛΗΝΙΚΌ,ένα GLOSTER CORONA αρσενικό για να τα κάνω σωστά ζευγάριακαι θα ήθελα πάρα πολύ και ένα ζευγάρι TIMBRADO ή ΑΧΑΤΕΣ.
 
Δημήτρη, @haris hara gloster εγώ θα σου έλεγα να καταλήξεις σε μια τροφή συσκευασμένη, μια καλή αυγοτροφή, κόκκαλο σουπιάς και άμμο για να τσιμπάνε. Τώρα στην πτερόροια καθημερινά το πρωί μπάνιο, έχτρα σπόρους ( καμελίνα, περίλλα - κια) και φυσικά δεν θα ξεχνάς την καθαριότητα του κλουβιού.

Σίγουρα θα χαρείς για πολλά χρόνια τους φίλους σου.

Υ. Γ Αυτό το 5 που έγραψες με προβλημάτισε!
 
Δημήτρη, εγώ θα σου έλεγα να καταλήξεις σε μια τροφή συσκευασμένη, μια καλή αυγοτροφή, κόκκαλο σουπιάς και άμμο για να τσιμπάνε. Τώρα στην πτερόροια καθημερινά το πρωί μπάνιο, έχτρα σπόρους ( καμελίνα, περίλλα - κια) και φυσικά δεν θα ξεχνάς την καθαριότητα του κλουβιού.
Υ. Γ Αυτό το 5 που έγραψες με προβλημάτισε!
Κώστα, δυστυχώς όλα τα προιόντα της VITACRAFT έχουν οδηγίες μόνο στα Γερμανικά,Ολλανδικά,Ιταλικά και από ότι κατάλαβα έιναι ένα μειγμα σπόρων πλούσιοι σε Λεκιθίνη,Κάλλιο,Βιταμίνη Α + Δ, που ενισχύουν το κελάηδημα των αρσενικών και το άλλο είναι ένα παρόμειο μείγμα που ενισχύει το φτέρωμα. Δοσολογία: λίγοι σπόροι την εβδομάδα μέσα στην τροφή.
 
καλησπερα, το 5 δεν ειναι κατι που χρειαζεσε (ειναι ενα σακουλακι που περιεχει ρουπσεν και καναβουρι ) η τροφη που αναφερεις στο 1 περιεχει αυτους τους σπορους
 
εγω αυτη την τρωφη τους δηνω την τσακιζουν εσης τη λετε
 

Συνημμένα

  • PrestPremBirdsCanarKVP29-500x500.webp
    PrestPremBirdsCanarKVP29-500x500.webp
    23,5 KB · Προβολές: 34
καλησπερα, το 5 δεν ειναι κατι που χρειαζεσε (ειναι ενα σακουλακι που περιεχει ρουπσεν και καναβουρι ) η τροφη που αναφερεις στο 1 περιεχει αυτους τους σπορους
καλησπέρα Γιάννη! Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου.. Θα τα πετάξω τότε!
τελικά η κίνησή μου να γραφτώ στο petbirds ήταν το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω ώστε να βοηθήσω τα καναρίνια μου για μια καλή και ήσυχη ζωή δίπλα μου και όχι σε κάποιο κατάστημα! Όλα τα παιδιά είναι πολύ καλοί, αγαπάνε αυτό που κάνουν και μέσα από την κουβέντα αυτή αυτό που εισπράττω εγώ είναι αισιοδοξία πως μαζί σας θα μάθω και δεν θα ξαναγίνει το ίδιο λάθος που σίγουρα θα διάβασες πιο πάνω! Το καναρινάκι στη φωτό είναι πανέμορφο.. Να σου ζήσει!
 
καλησπέρα Γιάννη! Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου.. Θα τα πετάξω τότε!
τελικά η κίνησή μου να γραφτώ στο petbirds ήταν το καλύτερο που θα μπορούσα να κάνω ώστε να βοηθήσω τα καναρίνια μου για μια καλή και ήσυχη ζωή δίπλα μου και όχι σε κάποιο κατάστημα! Όλα τα παιδιά είναι πολύ καλοί, αγαπάνε αυτό που κάνουν και μέσα από την κουβέντα αυτή αυτό που εισπράττω εγώ είναι αισιοδοξία πως μαζί σας θα μάθω και δεν θα ξαναγίνει το ίδιο λάθος που σίγουρα θα διάβασες πιο πάνω! Το καναρινάκι στη φωτό είναι πανέμορφο.. Να σου ζήσει!
.. Περα απο μια μεγαλη όμορφη παρέα προσωπικά το θεωρώ και ενα μεγάλο σχολείο... Ειμαι σίγουρος πως εδώ θα βρεις οτι πληροφορία, συμβουλή, γνώμη..χρειαστείς για τα φιλαρακια σου. Καλη σου συνέχεια και να εισαι καλα
 
Προσωπικά θα σου πρότεινα μίγματα σπόρων των εταιρειών
king, Manitoba, Deli nature και Ornitalia.
 
Back
Top