Φροντίδα Κάνουν τα lovebirds μπάνιο τον χειμώνα;

Τώρα τον χειμωνα κανει να του βάλω κυπελακι με λίγο νερό να κανει μπανακι;
Ε πως δεν κάνει φυσικά.Αρκεί μετά να μην τον έχεις κοντά σε ανοιχτό παράθυρο και τον "χτυπήσει κανα ρεύμα".
 
Το ίδιο ισχύει και για το lovebird φυσικά, πόσο μάλλον που υποθέτω το έχεις μέσα στο σπίτι, φτάνει να προσέχεις αυτά που σου είπε η Εύα..
Κάποια lovebirds δεν αγαπούν το μπάνιο, αν όμως κάνουν, κάνουν και τον χειμώνα κάπου-κάπου.
 
Τι κι αν εχει κρυο; Το μπανιο ειναι τροπος ζωης 😎😛
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Οχι απλα κανουν αλλα το χαιρονται κι ολας.
Εμενα καθε μερα θελει αλλα δεν τον αφηνω εγω γιατι τις καθημερινες λειπω στη δουλεια και φοβαμαι μην ανοιξουν κανα παραθυρο και κανει ρευμα 😛
 
Έχεις και καναρίνι Σπύρο;
Εχει πάρει ενα καναρίνι ο μπαπας μου το έχει εξω

Το lovebird μου έχει εξοικειωθεί εντελώς με το χερι, ανεβαίνει αμέσως παντα, και κουρνιαζει στη χούφτα καμια φορά για χαδακια, αλλά ακόμη μερικές φορες δαγγωνει τα δάχτυλα και ορισμένες φορες νευρικά και δυνατά, έξω δεν το έχω βγάλει εδώ και 2 βδομαδες
 
Ναι, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί εξακολουθεί να δαγγωνει, και τι πρεπει να κάνω για να το σταματήσει... Εξω λέω να το βγάλω σε μερικές μερες
 
Σπύρο, εφόσον το αρχικό θέμα εχει άλλο τίτλο, σχετικό με το μπάνιο, και τωρα σε απασχολεί το γιατί δαγκώνει, ξεκίνησε ενα άλλο θέμα στο αντίστοιχο τμήμα των παπαγάλων.
 
Back
Top