Γενικά Κάποια από τα καναρίνια που μου έμειναν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ariadnh

PB Known Member
Εγγραφή
1 Απρ 2014
Μηνύματα
3.046
Πόλη
Κύπρος
Δυο φωτο περασαν μονο.. Μα τι συμβαινει σημερα με το προγραμμα; Ειναι καποια απο τα καναρινια που μου εμειναν
 

Συνημμένα

  • timg_0386.webp
    timg_0386.webp
    23,2 KB · Προβολές: 212
  • timg_0387.webp
    timg_0387.webp
    22 KB · Προβολές: 203
Πολύ ωραία φαίνεται η κλούβα και τα πουλάκια πανέμορφα, να τα χαίρεσαι Αριάδνη, καλότυχα να είναι!
 
Ειχα φωτογραφιες που ειναι πιο κοντινες.. Ηθελα να δειτε τι ωραιο φτερωμα εχουν.. Αλλα δεν τις εκανε μικρες.. Οσο περναει απο το χερι μου θα εχουν μια καλη ζωη
 
Αααχχ όμορφα! Να τα χαίρεσαι! Και ωραία και η κλούβα! Δεν μαλώνουν έτσι; Όλα αυτά είναι μικρούλια ή και ενήλικα μαζί;
 
Ναι... Μαλωνουν λιγο οταν βαζω λιχουδιες.. Ενα-δυο μικρα διωχνουν τα υπολοιπα..
 
πολυ ομορφα ειναι αριαδνη να τα χαιρεσαι τα καναρινακια σου
περιμενουμε και κοντινες φωτο
 
Ομορφιες μου γλυκιες!

Ειναι κουκλακια να σου ζησουν κοπελα μου!
 
Παρατηρησα πως οταν τα πουλια ηταν σε ζευγαρια σπανια δοκιμαζαν ενα καινουριο φρουτο ή λαχανικο.. Τωρα που ειναι ολα μαζι τρωνε τα παντα.. Ειναι ο ανταγωνισμος, ειναι η ζηλια.. Δεν ξερω. Αλλα εμενα με βολευει αυτο :). Αρχισαν σιγα σιγα να περνανε πτερορροια..

Μια απορια. Αυτα που ειναι λιγο επιθετικα οταν βαζω πχ φρουτα, ειναι αρσενικα; Μιλαω για την φετινη αναπαραγωγη που δεν γνωριζω το φυλο τους.

Αρχισαν να ψευτοκελαηδουν καποια.. :)
 
Μπα η επιθετικοτητα έχει να κάνει με το χαρακτήρα και όχι με το φύλο. Αυτά που σαλιαριζουν πιθανότατα να είναι αρσενικά γιατί και πολλά θηλυκά σαλιαριζουν. Εμένα βέβαια ποτέ δεν μου έχει τύχει θηλυκό να σαλιαρζει. :)
 
Αν δεν ακουσω κανονικο κελαηδισμα να μην πω πως ειναι αρσενικο..
 
Κι αλλες φωτογραφιες
 

Συνημμένα

  • t1img_0444.webp
    t1img_0444.webp
    18,6 KB · Προβολές: 107
  • timg_0433.webp
    timg_0433.webp
    20,8 KB · Προβολές: 102
  • timg_0434.webp
    timg_0434.webp
    20,8 KB · Προβολές: 103
  • timg_0435.webp
    timg_0435.webp
    20,2 KB · Προβολές: 103
  • timg_0438.webp
    timg_0438.webp
    21 KB · Προβολές: 93
  • timg_0442.webp
    timg_0442.webp
    17,2 KB · Προβολές: 99
  • Like
Αντιδράσεις: apsu01
...
 

Συνημμένα

  • timg_0451.webp
    timg_0451.webp
    21,5 KB · Προβολές: 103
  • timg_0453.webp
    timg_0453.webp
    18,1 KB · Προβολές: 107
  • timg_0446.webp
    timg_0446.webp
    22,9 KB · Προβολές: 93
  • Like
Αντιδράσεις: apsu01
Μ'αρεσουν παααρα πολυ.. Ολη την ωρα καθομαι και τα χαζευω.. Ειδικα οταν κανουν μπανιο..
 
😀χααχα κι γω με τις ώρες κάθομαι και τα χαζεύω όταν τα έχω στην κλούβα! Όταν κάνουν μπάνιο είναι το κάτι άλλο! Έγω του βάζω ταψάκι με νερό και μπαίνουν πολλά μαζί! :D

Υ. Γ.: επειδή βλέπω πολύ ξύλο στην πολύ όμορφη κατασκευή σου, να ψεκάζεις συχνά με chevitren και τα κλαδιά! Γιατί το κόντρα πλακέ και τα φυσικά κλαδιά είναι ό,τι πρέπει σαν φωλιές για τις παλιοψείρες! 😡
 
😀χααχα κι γω με τις ώρες κάθομαι και τα χαζεύω όταν τα έχω στην κλούβα! Όταν κάνουν μπάνιο είναι το κάτι άλλο! Έγω του βάζω ταψάκι με νερό και μπαίνουν πολλά μαζί! :D

Και εμενα αυτο μ'αρεσει.. Οταν μπαινουν πολλα μαζι στο νερο.. Ολοκληρα μεσα.. :)

Υ. Γ.: επειδή βλέπω πολύ ξύλο στην πολύ όμορφη κατασκευή σου, να ψεκάζεις συχνά με chevitren και τα κλαδιά! Γιατί το κόντρα πλακέ και τα φυσικά κλαδιά είναι ό,τι πρέπει σαν φωλιές για τις παλιοψείρες! 😡

Το γνωριζω.. Μην εχεις ενοια.. Μακαρι να ηξερα να εφτιαχνα μεταλλικα κλουβια για να μην εχω αυτο το αγχος..
 
Back
Top