Αναπαραγωγή Κάρτα Καταγραφής Αναπαραγωγής

δουλέψτε τη σωστά.. Καταγράφοντας τα πάντακαι έτσι θα έχετε αρχείο όχι μόνο για την τρέχουσα χρονιά αλλά.. Και την 1η εικόνα για τον προγραμματισμό της επόμενης.👍
 
πλήρης κάρτα αρχείου / αναπαραγωγής..ώστε η επόμενη χρονιά να κινείται υπό σωστά δεδομένα για τον κάθε εκτροφέα.
 

Συνημμένα

Ο φίλος Dimitris.P λογο οτι είναι ανήσυχο πνεύμα ( και μπραβο του) κοιτάει να βελτιώνεται στην κάρτα του συμπλήρωσε τον τύπο φτερωματος στο ζευγάρι και στους απογόνους!
Εγώ χρησιμοποιώ την ίδια βάση αλλά έχω συν χρώμα, βαθμολογία παρατηρήσεις π.χ αν κάποιο είναι φορέας, αν υπάρχει βαθμός συγγένειας και για πιο λόγο, ιδιοτροπίες πουλιών!
 
είναι η ίδια κάρτα με αυτή Δημήτρη;
όχι,Γιάννη. Έχουν συμπληρωθεί στοιχεία όπως 1)τύπος φτερώματος γεννητόρων 2)τύπος φτερώματος νεοσσών 3)έτος, ώστε μέσω της κάρτας αυτής να μπορεί ο καθένας να διατηρεί μία πολύ καλή βάση για το μέλλον.
μου ξέφυγε η ''βαθμολογία'', πολύ καλή η παρατήρηση του Σταμάτη.. Θα επανέλθω..👍
όσον αφορά τυχόν βαθμό συγγένειας ή τυχόν ιδιοτροπίες, θεωρώ πως μπορούν να αναγράφονται στο ''παρατηρήσεις''..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Συνημμένα

.. Προστέθηκε επίσης η θέση ''χρώμα'' καθώς και οι βαθμοί των γεννητόρων(αν έχουν).. Θεωρώ πως πιο πλήρης δε γίνεται..
 

Συνημμένα

Back
Top