Ασθένειες Κάτι έχει το κοκατίλ μου

ΜΑΤΙΝΑ..

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2018
Μηνύματα
6
Πόλη
Χαλκίδα
Γειά σας προχτές πήρα από έναν κύριο ένα κοκατιλς 2 χρονών μου ειπε. Χτες ήταν ζωηρός και τραγουδούσε ένα τραγουδάκι που ειχε μαθει σημερα ειναι φουντωμενος και κλείνει τα ματάκια του
Είναι αρρωστος;
 
το πουλάκι φοράει δαχτυλίδι; και εάν ναι τι χρώμα;
τι τρώει;
είναι φουντωμένο συνέχεια ή απλώς χαλαρώνει και παίρνει έναν υπνάκο;
κάποια φωτογραφία ή βιντεάκι,όταν είναι σε αυτή την κατάσταση, έχεις να μοιραστείς μαζί μας;
 
Όχι δεν φοράει δαχτυλι.φτερνίστηκε κιολας μήπως είναι κρυμμένο; Εφαγε μαρουλι και κατι μπισκοτα τροφη οχι. Προσπαθήσα να ανεβάσω φωτό αλλά δεν γίνεται

IMG_20180429_104817_480x640.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ένας φίλος μου είπε ότι μπορεί να φταίει και το νερό που έχει πολλά άλατα να του δώσω εμφιαλωμένο.. Το έκανα και αυτό και περιμενω

Τι μπισκότα, ανθρώπινα;
Ναι ο κύριος που το πήρα μου είπε αλλά όχι με σοκολάτα
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
ματινα καλησπερα. το κοκατιλακι σου και εμενα προσωπικα μου δινει την εικονα οτι κατι δεν παει καλα. Βεβαια εαν η τροφη του περιλαμβανη μονο μπισκοτα λογικο μου φενεται. Πηγενε και αγορασε συσκευασμενη τροφη για κοκατιλ. εμπλουτισετου την τροφη του με φρουτα και λαχανικα ψυλοκομενα.
 
Μα του έχω πάρει τροφή από την πρώτη στιγμή αλλά δεν τον έχω δει να τρώει από εκεί τίποτα, φυσικά του έδωσα μηλο, μαρούλι αυτά τσιμπίσε λιγακι
 
α οκ δεν το καταλαβα, νομιζα οτι τρωη μονο μπισκοτα. το μονο που παει στο μυαλο μου, ειναι το στρες λογο αλλαγης περιβαλοντος, η οντως να εχει καποιο θεματακι υγειας, που αυτο συγουρα θα το διαγνωση πτηνιατρος. Βεβαια τις επομενες ημερες παρατηρησε γενικος την συμπεριφορα του.
 
Δλδ τι να πω! Αυτος που στο εδωσε σου ειπε να του δινεις μπισκοτα;οπως σου ειπαν αστο αλλη μια μερα κι αν συνεχισει αμεσα να το πας στο γιατρο. Δε δικαιολογει παντως η αλλαγη περιβαλλοντος να καθεται φουσκωμενο.Αλλα πολυ πιθανο αν ειχε κατι με την αλλαγη να εκδηλωθηκε!
 
Απο ανθρωπινες τροφες μονο φρυγανιες ολικης αλεσης μπορεις να δωσεις αλλα οχι συχνα. Εγω εδωσα μια φορα στις δεκα μερες που το εχω.
 
Back
Top