Ασθένειες Κάτι έχει το ματάκι του κοκατίλ μου

annababyface

PB New Member
Εγγραφή
13 Νοε 2019
Μηνύματα
30
Δυστυχώς το κοκατιλάκι μου εκτός από τη διάρροια τώρα παρατήρησα ότι το ένα του μάτι πέρα από κοκκινωπό (το είχα δει από την πρώτη μέρα που το αγόρασα) έχει και κάτι σαν τσίμπλα... Κάντε και ζουμ να δειτε... Παίζει να ναι κι από χτύπημα;rsz_img_20191113_224024.webprsz_img_20191113_224024.webprsz_img_20191113_224111.webp
 
Άννα οι φωτογραφίες αυτές δεν βοηθάνε καθόλου. Σχετικά με τη διάρροια η συζήτηση γίνεται στο άλλο σου θέμα https://community.petbirds.gr/threa...το-κοκατίλ-μου-aviomycine.36882/#post-2422875

Το μάτι δείχνει να έχει μια κοκκινίλα ή κάτι μη φυσιολογικό τελοσπάντων αλλά δεν είμαστε γιατροί. Σου έβαλα σε προηγούμενο μήνυμα το λινκ με τη λίστα των γιατρών που έχουν επισκεφτεί άλλα μέλη στο φόρουμ. Καλό θα ήταν να βρεις έναν και να πας το πουλάκι για να σου απαντήσει σε όλα όσα σε απασχολούν.
 
Έχεις δει εκκρίσεις από το μάτι;

Πανέμορφο παρεμπιπτόντως!
Όχι δεν έχω δει κάτι τέτοιο.. Απλά είναι κόκκινο (το ένα) και πριν είδα ότι έχει σαν τσίμπλα.. Είναι ζωηρό πάντως
 
Τελικά αυτό το ασπράκι στο μάτι δε το έχει σήμερα..ίσως ήταν χνούδι... Η κοκκινιλα εξακολουθεί να υπάρχει.
 
Ναι, το είδα...Απλά του δικό μου δεν είναι γύρω γύρω στο δέρμα, είναι μέσα στο μάτι... Κι επίσης δεν το ξίνει.. Κ το έχει ανοιχτό κανονικά...
 
Στις φωτογραφιες φαινεται να ειναι στο εξωτερικο δακτυλιο του ματιου κατι, το αλλο ματι πως ειναι;
Το άλλο μάτι είναι μια χαρά... Το κόκκινο μάτι είναι μέσα στο μάτι όχι έξω. Γύρω από το σκούρο μαύρο.. Το άσπρο που λίγο φαίνεται δεν ήταν τπτ, κάνα χνούδι θα είχε μπει γτ έφυγε
 
Back
Top