Γενικά Κίτρινο μωσαϊκού.

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mgerom

Canaries Expert
Εγγραφή
16 Απρ 2006
Μηνύματα
8.640
Πόλη
Αθήνα
Για να μη νομίζετε οτι υστερούν σε ομορφιά τα κίτρινου παράγοντα.

3269135844_2_12_QlTwfhb3.jpg
 
Και τα ασπροκιτρινα ειναι εξησου ομορφα.
Αλλα προτιμω τα ασπροκοκκινα μωσαικα :)
 
Και οι δυο αποχρώσεις είναι εξίσου εντυπωσιακές!
Ίσως το κόκκινο επειδή φαίνεται πιο έντονα, γι΄αυτό τον λόγο να έχει και τις πιο πολλές προτιμήσεις.
 
Να ζησει ο Κιτσος μου. Εχω κ γω ενα κιτρινο μωσαικο αλλα το εχω αφησει στη μαμα, επειδη δεν του εχω ταιρι μωσαικινα. Ειναι πανεμορφα, μην επαινειτε μονο τα κοκκινα!
 
πανέμορφο! Και επιβλητικό παράστημα, κ. Μάκη δικό σας;

Είναι η "Βέλγικη σχολή" με τα ήρεμα, μεγαλόσωμα, καλοσχηματισμένα πουλιά. Παλαιότερες, μεγάλες αγάπες. Δεν έχω πλέον.
 
Δεν επαινουμε τα κοκκινα περισσοτερο φυσικα και οχι.
Ολα ειναι εξησου ομορφα οπως προειπα πιο πανω.
Απλα στα κοκκινα ειναι πιο ωραια η αντιθεση που κανει το κοκκινο σε συγκριση με το κιτρινο
 
Και τώρα η ερώτηση των 1.000.000 € ... Κύριε Μάκη μου τι θα γίνει αν ζευγαρώσει ένα κιτρινόασπρο μωσαικό με ένα κοκκινόασπρο μωσαικό? Πορτοκαλί μωσαικό να υποθέσω;

*Ξέρετε πόσο μαμούνι είμαι με τα χρώματα και πως θα βγουν τα μικρά... μα δεν μπόρεσα να μην ρωτήσω! 😛
 
Αναλογος τι χρωστικη θα τους δωσεις Αλικη αν ειναι αναμικτη ναι ισως βγει και πορτοκαλι μωσαικο :D
Κερδισα το ποσο τον 1.000.000 $;
 
Και τώρα η ερώτηση των 1.000.000 € ... Κύριε Μάκη μου τι θα γίνει αν ζευγαρώσει ένα κιτρινόασπρο μωσαικό με ένα κοκκινόασπρο μωσαικό? Πορτοκαλί μωσαικό να υποθέσω;
*Ξέρετε πόσο μαμούνι είμαι με τα χρώματα και πως θα βγουν τα μικρά... μα δεν μπόρεσα να μην ρωτήσω! 😛

Πολύ την κοστολόγησες, χωρίς λόγο. :)
Πριν απ' όλα θα λέμε τα πουλάκια με τα "ονόματά" τους, για να μαθαίνουμε. Ασπροκόκκινα και ασπροκίτρινα ΔΕΝ υπάρχουν. Λιποχρωμικά Κόκκινα Μωσαϊκού και Λιποχρωμικά Κίτρινα Μωσαϊκού υπάρχουν.
-Δεν αλλάζει τίποτα η κατηγορία του πτερώματος. Είτε έντονα, είτε χιονέ, είτε μωσαϊκού, ΟΛΑ συμπεριφέρονται με τον ίδιο τρόπο. Η μετάλλαξη είναι ΑΤΕΛΩΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣ και έτσι τα χρώματα αναμειγνύονται σε αναλογίες 50% -50% . Αν λοιπόν δίνει κανείς κόκκινη χρωστική το αποτέλεσμα ΔΕΝ θα είναι κόκκινα, αλλά πορτοκαλί πουλιά. Οσο λιγότερη χρωστική τόσο η έκπτωση του πορτοκαλί θα είναι μεγαλύτερη και τελικά αν δεν δίνουμε καθόλου η απόχρωση θα είναι ένα "ζεστό χρυσό".
 
Πολύ την κοστολόγησες, χωρίς λόγο. :)
😀 αφού με ξέρετε ότι ρωτάω πολλά (ανήσυχη νέα βλέπετε) χωρίς να έχω σκοπό να τα δοκιμάσω.. Απλά ο κόσμος των μεταλλάξεων και των χρωμάτων μου φαντάζει ΜΑΓΙΚΟΣ! :D

Πριν απ' όλα θα λέμε τα πουλάκια με τα "ονόματά" τους, για να μαθαίνουμε. Ασπροκόκκινα και ασπροκίτρινα ΔΕΝ υπάρχουν. Λιποχρωμικά Κόκκινα Μωσαϊκού και Λιποχρωμικά Κίτρινα Μωσαϊκού υπάρχουν.
Δε θα ξανασυμβεί! 😳

-Δεν αλλάζει τίποτα η κατηγορία του πτερώματος. Είτε έντονα, είτε χιονέ, είτε μωσαϊκού, ΟΛΑ συμπεριφέρονται με τον ίδιο τρόπο. Η μετάλλαξη είναι ΑΤΕΛΩΣ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣ και έτσι τα χρώματα αναμειγνύονται σε αναλογίες 50% -50% . Αν λοιπόν δίνει κανείς κόκκινη χρωστική το αποτέλεσμα ΔΕΝ θα είναι κόκκινα, αλλά πορτοκαλί πουλιά. Οσο λιγότερη χρωστική τόσο η έκπτωση του πορτοκαλί θα είναι μεγαλύτερη και τελικά αν δεν δίνουμε καθόλου η απόχρωση θα είναι ένα "ζεστό χρυσό".
Δεν κερδίσατε 1.000.000 €, αλλά κερδίσατε για άλλη μια φορά την αγάπη μου! :D
 
Αν λοιπόν δίνει κανείς κόκκινη χρωστική το αποτέλεσμα ΔΕΝ θα είναι κόκκινα, αλλά πορτοκαλί πουλιά. Οσο λιγότερη χρωστική τόσο η έκπτωση του πορτοκαλί θα είναι μεγαλύτερη και τελικά αν δεν δίνουμε καθόλου η απόχρωση θα είναι ένα "ζεστό χρυσό".
και μόνο ως εικόνα στην φαντασία μας. Ένα πανέμορφο και ιδιαίτερο καναρίνι!
 
Εμένα πάντως πολύ μ αρέσουν! Μπορεί να μην είναι για διαγωνισμό αλλά είναι όμορφα! Να τα χαίρεσαι Ιωάννη!
 
Back
Top