Αναπαραγωγή Καθαρισμός φωλιάς και νεοσσών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης RENOU
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

RENOU

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2021
Μηνύματα
185
Πόλη
Βάρη
Καλησπέρα. Σήμερα στην αλλαγή τσοχας που έκανε, έπαθα ένα σοκ. Επειδή η καναρα μου έκανε αρκετά μωράκια, η αλλαγή τσοχας ήταν αναγκαίο να γίνεται πάρα πολύ συχνά. Μόλις την Παρασκευή άλλαξα την τσόχα και σήμερα, στην αλλαγή πάλι, ανακάλυψα ότι όλα τα μωρά είχαν κολλημένες ακαθαρσίες στα δαχτυλάκια τους. Ειλικρινά, σοκαρίστηκα. Δεν είχα χρόνο ούτε να πάρω τη γνώμη σας. Τα πήρα, με γάντια, ένα ένα και έβαλα τα ποδαράκια τους σε τρεχούμενο νερό και με όσο πιο ελαφριά πίεση γινόταν, τους αφαίρεσα τις βρωμιές. Δεν ξέρω τι μπορούσαν να πάθουν! Το αναφέρω, για να δώσω τα φώτα και σε άλλους που ίσως να μην γνωρίζουν. Ελπίζω όλα να πάνε καλά γιατί αγχώθηκα πάρα πολύ με αυτό που έκανα.
 
Καλησπερα,συμβαινει καμια φορα.
Προσεξες να μην βρεξεις το πτερωμα τους ετσι?
Όσο ήταν δυνατόν, όμως. Αν βράχηκαν, μόνο από τα χέρια μου με τα γάντια. Εννοείτε δεν τα έβαλα κάτω από το νερό τα φτερά τους. Απλά την ελάχιστη υγρασία, το πήραν σίγουρα Αν έβγαζα φωτο τα ποδαράκια τους, θα καταλάβαινατε!Δεν ξεχώριζαν τα δάχτυλα τοτς!
[automerge]1625511721[/automerge]
Όσο ήταν δυνατόν, όμως. Αν βράχηκαν, μόνο από τα χέρια μου με τα γάντια. Εννοείτε δεν τα έβαλα κάτω από το νερό τα φτερά τους. Απλά την ελάχιστη υγρασία, το πήραν σίγουρα Αν έβγαζα φωτο τα ποδαράκια τους, θα καταλάβαινατε!Δεν ξεχώριζαν τα δάχτυλα τοτς!
Δηλαδή μπορεί και να κρυωσιυν έστω καιε αυτό το ελάχιστο? Είναι σε εσωτερικό χώρο, σε δωμάτιο σπιτιού.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top