Γενικά Καθημερινές επισκέψεις από εναν μπλε παπαγάλο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης redbird
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

redbird

PB Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2008
Μηνύματα
108
Πόλη
Αθήνα
Κάθε μέρα και το πρωι και το βράδυ μου έρχεται ενας μπλε παπαγάλος. Οχι, πολυ μεγάλος και τρώει οτι έχει πέσει απο το καναρίνι. Τι να κάνω;Να παω να του πάρω παπαγαλίνη και να του βάζω να τρώει;
 
Παπαγαλακι Budgie εννοεις; Απο καπου θα εχει φυγει μαλλον. Κι ο χειμωνας θα ειναι δυσκολος γι αυτον. Αν μπορεις να του προσφερεις τροφη για παπαγαλακια τοτε θα ηταν καλυτερα. :)
 
Βudgie δεν είναι σίγουρα. Είχα και ξέρω.Λιγο πιο μεγάλος. Κούκλος είναι!
 
αν εχεις κανα περισευουμενο κλουβι αστο με τροφη και την πορτα ανοικτη.. Αν τυχων ερθει και μπει μεσα και δεν το πειραξεις ισως και
να ξαναρθει.. Οποτε θαναι ευκολο να το πιασεις(αν νομιζεις δηλαδη πως θαναι καταδικασμενο τον χειμωνα)αλλοιως αστο ναρχεται και να καθετε οποτε και οσο αυτο θελει και συ απολαμβανε το θεαμα
 
Είναι περίπου οσο μια παλάμη.. Εχω ένα κλουβί αν το χωράει δεν ξέρω!
 
Είναι σκούρο μπλε; Ανοιχτό? Να του βάλεις τροφή σε ένα κλουβάκι όπως είπαν γιατί δεν θα τα καταφέρει το χειμώνα όπως επίσης είπαν...
 
Ισως εγγλεζικο Budgie; Ειναι σχεδον διπλασια σε μεγεθος απο τα κανονικα. Εχει μακρια η κοντη ουρα αυτο το πουλι που ερχεται;
 
Μάλλον lonebird είναι..Αύριο θα πρέπει να πάρω τροφή γιατί δεν έχω. Τι να πάρω; Παπαγαλίνη;
 
Επειδή δεν είσαι σίγουρος για το είδος, πάρε απλή τροφή για μικρά παπαγαλάκια. Μην πάρεις χύμα γιατι μπορεί να είναι ληγμένη, να έχει υγρασία, μυγάκια, ή σκουλήκια. Καλύτερα συσκευασμένη. Και βάλε αν θέλεις σε μία ταΐστρα λίγη φρυγανιά με βρασμένο αυγό και μέλι. Τα δικά μου τρελαίνονται για αυτή τη λιχουδιά!
 
Ώχ, Μαρία, πολύ καλή ιδέα αυτή με τη λιχουδιά... Ο δικός μου δεν τρώει με τίποτα αβγό, αλλά τρελαίνεται για φριγανιές! Μπορεί αν του το δώσω έτσι, να δω αν θα το φάει!
 
Back
Top