Αναπαραγωγή Καθυστερησαν λιγακι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης NIKOLAKHS
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

NIKOLAKHS

PB Member
Εγγραφή
3 Ιουλ 2008
Μηνύματα
252
Πόλη
Μεταμόρφωση
Καλημερα και καλο μηνα.
Τα μπατζι μου εχουν εδω και δυο εβδομαδες 3 αβγα.Αν δεν κανω κανω λαθος(και εχω μετρησει σωστα και τις ημερες) θα επρεπε να ειχε βγει ηδη το πρωτο μικρο. Σε περιπτωση που τα αβγα ηταν αδεια θα τα κλοσαγε ακομα η θηλυκια;
 
Δε νομιζω να αργησαν, μετα απο 18 ημερες περιπου θα βγει το πρωτο μικρο, γνωμη μου, αφου κλωσσαει ακομη να μη την ενοχλησεις, υπομονη:)
 
Ανατολη εχω την εντυπωση πως τα μπατζι βγαινουν μετα απο 14 ημερες.Αν κανς λαθος ειμαι τυχερος αν οχι βλεπουμε. Παντως εγω δεν τα ενοχλω καθολου
 
δες τα στο φως και αν τα μικρά δεν έχουν αναπτυχθεί ή αν τα αυγά είναι άσπορα πέταξε τα μην κουράζεις άδικα το πουλί.
 
Καλησπέρα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ... Το πρώτο αυγό το είδα στις 12/10 και ακομα τίποτα... Να κοιτάξω τα αυγά στο φως ή να περιμένω λίγο ακόμα;
 
Aφησε τα μερικες ημερες ακομη ωστε και το τελευταιο αυγο να συμπληρωσει 19 ημερες εκκολαψης. Εαν δεν υπαρχει αποτελεσμα και δεν βγει κανενα πουλακι τοτε κοιταξε τα στο φως αν και μαλλον αγονα θα ειναι για να μην εχουν βγει μωρα τοσο αργοτερα.

Εαν παλι βιαζεσαι να μαθεις τοτε κανε μια ωοσκοπηση. :)
 
Back
Top