Γενικά Καινουργια αρσενικη (νομιζω) κοκατιλαρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Zelda
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Zelda

PB New Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2009
Μηνύματα
188
τον πηρα σημερα, απο πετ σοπ στην Αθήνας, οχι το μεγαλο γνωστο ενα αλλο, ο κυριος που το εχει ειναι καλος, εξυπηρετικος κ τα φροντιζει ολα οσο μπορει και για οσους ενδιαφερονται ν αξερετε πως συνεχεια φερνει κοκατιλακια κ μικρης ηλικιας κ μεγαλης ημερα πυ καθονται εκτος κλουβιου και στο χερι κτλπ..σημερα πηρα αυτον τον κυριο εγω, γλυκασ μου εδινε απο το μαγαζι κιολας φιλακια, καθεται στον ωμο μου κ δε ξεκολαει κ τρωει κ λιοσπορους απο το χερι μου εκτος κλουβιου, βεβαια το σπιτι μου του ειναι αγνωστο ακομα πριν μια ωρα ηρθε σπιτι μου.
 

Συνημμένα

  • P9221426.webp
    P9221426.webp
    42,7 KB · Προβολές: 102
  • P9221427.webp
    P9221427.webp
    44,1 KB · Προβολές: 91
  • P9221435 - Αντίγραφο.webp
    P9221435 - Αντίγραφο.webp
    34 KB · Προβολές: 101
  • P9221433.webp
    P9221433.webp
    19,4 KB · Προβολές: 89
Πανεμορφος! :D Φαινεται αρκετα μικρο σε ηλικια και με ωραιο χρωματισμο! 🙂 Οι περλες στην πλατη του νομιζω πως δεν ειναι καθαρες οποτε αν δεν φοραει δαχτυλιδι με την ακριβη του ηλικια τοτε στην επομενη πτερορροια θα ξεκαθαριστει το φυλο του. Βεβαια ως τοτε απο τη συμπεριφορα του μαλλον θα εχεις καταλαβει περι τινος προκειται. 😉
 
σευχαριστω πολυ, ναι ειναι μικρο αλλα δε ξερω ποσο, κανενα απο αυτα που εχει δε εχουνε δαχτυλιδι... Ειναι ολα ημερα αλλα επελεξα ετουτο εδω... Εχει γλυκια συμπεριφορα παντως, φυσικα το εχω σε καραντινα κ μακρυα απο την θυλικια που ειναι αγρια...
οταν παω κοντα στο κλουβι κ του στελνω φιλακια, αυτος κανει κατι γλυκα γουργουριτα 😀, φοβερο ζωακι
 
πολυ ομορφο! Και απο τα λεγομενα σου εχει και καλο χαρακτηρα...😀 στο μεγεθος ειναι ιδιο με το δυκο μου... Θα το βαλεις μαζι με το αλλο μετα την καραντινα;
 
σευχαριστω Δημητρη... Οχι δε θα το βαλω μαζι με το αλλο ακομα, θα αργησει αυτο να γινει... Ειναι αγριο το αλλο κ μπορει να του επιτεθει, μπορει κ αυτο να αγριεψει μαλλον.

Το εχω μονο του, κοιταει τον χωρο του, δε τρωει κτλπ οπως το αλλο απο την πρωτη μερα, αλλα εχει πολυ καλο χαρακτηρα:).
 
ναι ξερω τα κλασσικα της πρωτης ημερας... Δεν εχει δει καθολου το ενα το αλλο εστω και απο μακρυα; Γιατι εμενα τρελενεται οταν βλεπει αλλα κοκατιλ, αλλα δεν εχουν και την ιδια ηλικια και τον ιδιο χαρακτηρα αυτο φενεται πολυ καλο...
 
ημερα 60 ευρω αγρια 35 στο μαγαζι που παω εγω
 
Να σου ζησει ειναι υπεροχος! Εχω περασει και εγω απο το συγκεκριμενο μαγαζι. Οντως εχει καλα πουλια!
 
να χαίρεσαι το νέο σου φιλαράκι είναι πολύ γλυκό και πανέμορφο
 

Σχετικά θέματα

Back
Top