Γενικά Καινουριο πουλακι τωρα ή αργοτερα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης anatoly
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

anatoly

PB Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2008
Μηνύματα
1.341
καλησπερα σε ολους!
στο κλουβι που εχω στον κηπο (περιπου 1,15χ65χ55) εχω 7 παπαγαλακια, 3 ενηλικα κ 4 φετινα, τα 2 περιπου 5 μηνων κ τα 2 περιπου 3 μηνων. Εχω 3 αρσενικα κ 4 θηλυκα σκεφτομαι να παρω ακομη ενα αρσενικο, περισσοτερο για να εχουν ολα παρεα, δεν εχω σκοπο να ξαναβαλω φωλια
Η απορια μου ειναι η εξης: να το παρω τωρα ή να περιμενω να μεγαλωσουν κι αλλο τα μικρα κ να το παρω του χρονου πχ; ή δεν παιζει κανενα ρολο η ηλικια; δεν ξερω κ τι ηλικιας πουλακια θα βρω
 
Πότε θα πρέπει να πάρεις άλλο πουλί δεν ξέρω. Πάντως εδω και ένα μηνα βλέπω στα μαγαζιά μονο μικρα σε ηλικία παπαγαλακια Budgie. Καλυτερα μικρο αλλα δεν ξερεις με σιγουρια το φυλο του πουλιου. Εσυ αποφασιζεις..
 
τωρα γιατι τελη καλοκαιριου φερνουν νεες παραλαβες και συνηθως ειναι μικρα φετινα 2-3 μηνων για το φυλλο τα ρουθουνια ειναι γαλαζια στα αρσενικα και στα θηλυκα ροζμπεζ. Αν ειναι πηγαινε μεχρι να τελιωσει ο Αυγουστος γιατι τωρα περνουν πουλακια γιατι εχουν τελιωσει η ζεστες και μπορει να τα αγορασουν τα, μικρα και να μεινουν τα γερικα οταν σταμπαρεις ενα παπαγαλακι και το πιασει δες το δακτυλιδι να γραφει 08 για να ειναι και φετινο! Επισης δες να ειναι ενεργητικο να τρωει και να μην καθετε κουρνια σμενο και να κοιματε, για αυτο καθησε να τα παρακολουθησεις 25-30 λεπτα καλη τυχη!
 
Back
Top