Γενικά Καινούργια άγρια κοκατίλ

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, σήμερα και μόλις τώρα πήρα από τον γαμπρό μου 2 κοκατιλ .. Είναι ερασιτέχνης εκτροφέας. Για δείτε είναι ζευγάρι;και ένα δεύτερο... Τα είχα βάλει σε μια κούτα και μέχρι να έρθω σπίτι το ένα μάτωσε.. Πάνω στο φτερό... Του έβαλα λίγο πεταντιν. Να κάνω κάτι άλλο;
[automerge]1553003422[/automerge]

[automerge]1553006159[/automerge]
Όποιος μπορεί ας μου απαντήσει
 

Συνημμένα

  • rsz_img_20190319_154051.webp
    rsz_img_20190319_154051.webp
    271,4 KB · Προβολές: 36
  • rsz_img_20190319_154057.webp
    rsz_img_20190319_154057.webp
    304,5 KB · Προβολές: 37
Τελευταία επεξεργασία:
του έβαλα λίγο πεταντιν. Να κάνω κάτι άλλο;
Λογικά θα είναι καλά τώρα.. σωστά;
Σταμάτησε η αιμορραγία;
Για το φύλο των πουλιών θα περιμένεις λίγο τους πιο ειδικούς.
Αλλά νομίζω θα χρειαστούν κοντινές φωτογραφίες με τα μάγουλα των πουλιών.
 
Ο γαμπρός σου ως τι τα πήρε αυτά τα πανέμορφα πουλάκια; Σου έχει δώσει κάποια πληροφορία; Τα πήρε ως ζευγάρι; Ξέρει;

Σχετικά με τον τραυματισμό που έγινε, σίγουρα η betadin δεν θα κάνει κακό.. Όμως περίμενε να σου πουν τι άποψη τους κι άλλα μέλη στο ζήτημα αυτό μιας και εμένα η σχέση μου με τους παπαγάλους είναι.. Μηδενική🙂
 
Στις πήγες στα πουλάκια δε βάζουμε μπεντανιν απευθειας, μπορει να προκαλέσουμε μεγαλύτερο προβλημα... Βαζουμε σπρέι polvo ή κάποιο αντίστοιχο σπρέι.
Ο Γαμπρός που τα είχε πριν δε σου ειπε τι είναι; Θα είχε καταλάβει σίγουρα από τη συμπεριφορά τους.
 
Αν δε βάλεις κοντινές και χωρίς κάγκελα τα πουλια, δε μπορουμε να καταλάβουμε.
Φωτο από πρόσωπο... φτερούγες και πλάτη
Το πουλί της 1ης φωτο δείχνει αρσενικό χωρίς όμως να είμαι σίγουρος γιατι βλέπω και κίτρινο φτερό στη φτερούγα του..άρα είναι pied(?)
το πουλάκι στη 2η φώτο φαίνεται σοκαρισμένο και χτυπημένο και στο ράμφος... Δες το μηπως πρέπει να το δει γιατρος.
 
Back
Top