Φροντίδα Καινούργιος παπαγάλος ή καινούργια αρχη;

Κατάσταση
Κλειστό.
Εγγραφή
26 Νοε 2018
Μηνύματα
803
Λοιπον εχω ενα παπαγαλο τον λενε φλαφυ εμενα Μιχαλη.. Ειμαι 14 χρονων..Ανοιξα αυτο το θεμα διοτι θελω να μάθω πως θα τον ηρεμήσω πια.. Το ξερω πως σας εχω πριξει αλλα θελω να τα ξαναδιαβασω ολα κ να ξανα προσπαθήσω... Θα ηθελα οποιος μου γραφει την απαντησει και διπλα στο δικο σας παπαγαλακι ποσο καιρο εκανε να ερθει.. Το μονο πραγμα που του εχω μαθει εινα πως παντα οταν ρμαι μεσα στο κλουβι και βαζω το χερι μου μεσα ανεβενει πανω του..Αυτα...
 
Μιχάλη, από το να ανοίγεις νέο post καλύτερα να ξαναδιαβάσεις με προσοχή όλα σου τα post από την πρώτη μέρα που ήρθες εδώ. Στο τελευταίο post σου, όλοι σου γράψαμε ενα σωρό πράγματα και συστάσεις. Τα διάβασες;

Φτιάχνοντας αυτό το θέμα φαίνεται σαν, αφενός μεν να αγνοείς το όσα σου γράψαμε και αφετέρου σαν να ψάχνεις ένα μαγικό ραβδί, να ακουμπήσεις τον φουκαρά τον Φλαφυ και να κάνει αυτό που θελεις εσύ. Αυτό ΔΕΝ θα γίνει Μιχάλη.

Δεν είναι σωστό να εκμεταλλεύεσαι την ευγένεια και την προθυμία μας να σε βοηθήσουμε απαιτώντας κι άλλες συμβουλές αλλά μόνο προς την κατεύθυνση που θα αρέσει σε εσένα. Καταχράζεσαι την ευγένεια μας και στην τελική δεν λύνεται και το πρόβλημα σου. Που πίστεψε με ΔΕΝ είναι πρόβλημα του Φλαφυ. Είναι δικό σου φίλε μου:)

Ο Παπαγάλος θα ηρεμήσει ΜΟΝΟ εάν ηρεμήσεις εσύ.

Ωστόσο θα σου δώσω μια τελευταία συμβουλή.
Καλύτερα να βάλεις μια αγγελία εδώ μέσα οτι χαρίζεις τον Φλαφυ για να σωθεί το καημένο το πουλάκι και να ηρεμήσεις κι εσύ. Προς το παρόν δεν είσαι έτοιμος για οποιοδήποτε κατοικίδιο.

Αυτή είναι η δική μου συμβουλή.
 
Μιχάλη, από το να ανοίγεις νέο post καλύτερα να ξαναδιαβάσεις με προσοχή όλα σου τα post από την πρώτη μέρα που ήρθες εδώ. Στο τελευταίο post σου, όλοι σου γράψαμε ενα σωρό πράγματα και συστάσεις. Τα διάβασες;

Φτιάχνοντας αυτό το θέμα φαίνεται σαν, αφενός μεν να αγνοείς το όσα σου γράψαμε και αφετέρου σαν να ψάχνεις ένα μαγικό ραβδί, να ακουμπήσεις τον φουκαρά τον Φλαφυ και να κάνει αυτό που θελεις εσύ. Αυτό ΔΕΝ θα γίνει Μιχάλη.

Δεν είναι σωστό να εκμεταλλεύεσαι την ευγένεια και την προθυμία μας να σε βοηθήσουμε απαιτώντας κι άλλες συμβουλές αλλά μόνο προς την κατεύθυνση που θα αρέσει σε εσένα. Καταχράζεσαι την ευγένεια μας και στην τελική δεν λύνεται και το πρόβλημα σου. Που πίστεψε με ΔΕΝ είναι πρόβλημα του Φλαφυ. Είναι δικό σου φίλε μου:)

Ο Παπαγάλος θα ηρεμήσει ΜΟΝΟ εάν ηρεμήσεις εσύ.

Ωστόσο θα σου δώσω μια τελευταία συμβουλή.
Καλύτερα να βάλεις μια αγγελία εδώ μέσα οτι χαρίζεις τον Φλαφυ για να σωθεί το καημένο το πουλάκι και να ηρεμήσεις κι εσύ. Προς το παρόν δεν είσαι έτοιμος για οποιοδήποτε κατοικίδιο.

Αυτή είναι η δική μου συμβουλή.
Συμφωνώ απολύτως και θέλω να προσθέσω ότι οποιοδήποτε άλλο πουλάκι αν πάρεις θα έχεις τα ίδια αποτελέσματα γιατί ΔΕΝ εχει κάποιο πρόβλημα το παπαγαλάκι σου.
 
Ξέρω πως σε αυτή την ηλικία που είσαι κυριαρχεί η ανυπομονησία και ο ενθουσιασμός! Καλά θα κάνεις λοιπόν να μάθεις να τα διαχειριζεσαι αυτά τα δύο! Η συμβουλή μου είναι να διαβάσεις προσεκτικά τις προηγούμενες απαντήσεις!
 
Και στο αλλο σου ποστ τα μηνυματα αλλος τα εγραψε; Που λες παλιοπουλο και οτι το βαρεθηκες κτλ? λυπαμαι παρα πολυ! Γιατι ολοι εδω προσπαθησαμε να σε βοηθησουμε! Και προσπαθησαμε πολυ!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top