Γενικά Καινούριος παπαγάλος δίπλα σε ζευγάρι που εχω μια εβδομάδα

Ahilleas222

PB New Member
Εγγραφή
22 Ιουν 2018
Μηνύματα
59
Πόλη
Ασπρόπυργος
Αυτες τις μερες σκεφτομαι να παρω εναν καινουριο παπαγαλο αλλα το μονο καλο μερος στο σπιτι ειναι εκει που εχω τους παπαγαλους που απεκτησα πριν πεντε μερες. Μπορω να βαλω τον καινουριο παπαγαλο διπλα στους "παλιους" η να τον βαλω στο δευτερο καλυτερο μερος μεσα στο σπιτι;
 
Αυτες τις μερες σκεφτομαι να παρω εναν καινουριο παπαγαλο αλλα το μονο καλο μερος στο σπιτι ειναι εκει που εχω τους παπαγαλους που απεκτησα πριν πεντε μερες. Μπορω να βαλω τον καινουριο παπαγαλο διπλα στους "παλιους" η να τον βαλω στο δευτερο καλυτερο μερος μεσα στο σπιτι;
Τα νέα πτηνά που φέρνουμε στο σπίτι δεν τα βάζουμε ποτέ στο ίδιο μέρος μ ε τα υπόλοιπα γιατί μπορεί να είναι άρρωστα και να μεταφέρουν κάποια ασθένεια σε αυτά που έχουμε ήδη. Στη δίκη σας περίπτωση μπορεί να γίνει και το αντίστροφο. Επιπλέον, τα δύο παπαγαλάκια που ήδη έχετε δεν έχουν προσαρμοστεί ακόμη και φοβούνται πολύ. Είναι άραγε η κατάλληλη περίοδος για να έρθει στο σπίτι και ένα τρίτο;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αυτες τις μερες σκεφτομαι να παρω εναν καινουριο παπαγαλο αλλα το μονο καλο μερος στο σπιτι ειναι εκει που εχω τους παπαγαλους που απεκτησα πριν πεντε μερες
Θα πρότεινα να μην πάρεις άλλο πουλάκι και να μείνεις για ένα διάστημα με αυτά που έχεις ήδη. Έτσι θα αποκτήσεις περισσότερη εμπειρία και θα μπορέσεις να αποφασίσεις καλύτερα εάν θέλεις πραγματικά να πάρεις ένα καινούργιο ακόμη.

Στην ερώτησή σου, όχι δεν είναι καλή ιδέα να βρίσκονται στον ίδιο χώρο, ειδικά όταν όλα τους είναι στην ουσία νέα πουλιά σε καινούργιο χώρο. Θεωρητικά κινδυνεύουν όλα να αρρωστήσουν.
 
Θα πρότεινα να μην πάρεις άλλο πουλάκι και να μείνεις για ένα διάστημα με αυτά που έχεις ήδη. Έτσι θα αποκτήσεις περισσότερη εμπειρία και θα μπορέσεις να αποφασίσεις καλύτερα εάν θέλεις πραγματικά να πάρεις ένα καινούργιο ακόμη.

Στην ερώτησή σου, όχι δεν είναι καλή ιδέα να βρίσκονται στον ίδιο χώρο, ειδικά όταν όλα τους είναι στην ουσία νέα πουλιά σε καινούργιο χώρο. Θεωρητικά κινδυνεύουν όλα να αρρωστήσουν.
Ευχαριστω με βοηθησες πολυ
 
Back
Top