Γενικά Και η παρέα μεγαλώνει με ένα ακόμα κόκατιλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Fotis_K
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Fotis_K

PB Known Member
Εγγραφή
5 Ιουν 2008
Μηνύματα
3.116
Πόλη
Αθήνα
Το ειδα πριν 1.5 βδομαδα περιπου και δεν μπορεσα να αντισταθω. Την επομενη μερα που το ειδα ξαναπηγα και το αγορασα:D. Ειναι ενα whiteface (silver νομιζω) pearl cockatiel. Για τα δεδομενα της Ελλαδας ειναι ενα σπανιος χρωματισμος για κοκατιλ.To oνομα του/της ειναι snowpearl. Τον λογο τον φανταζεστε... Του/της ταιριαζει γαντι. Μπορειτε να μου πειτε αν ειναι αρσενικο η θηλυκο;Ισχυει οτι και στα κανονικα pearl; Οτι ειναι θηλυκο; Ο πετσοπας μου ειπε οτι ειναι 2 χρονων περιπου. Δαχτυλιδι δεν φοραει.

ΥΓ:Δεν ειναι πανεμορφο;
 

Συνημμένα

  • P4110623.webp
    P4110623.webp
    46,8 KB · Προβολές: 141
  • P4210709.webp
    P4210709.webp
    41 KB · Προβολές: 119
  • P4210706.webp
    P4210706.webp
    35,2 KB · Προβολές: 114
  • DSC01781.webp
    DSC01781.webp
    43,2 KB · Προβολές: 127
Είναι ένα κουκλί! Πολυ όμορφα χρώματα! Να σου ζήσει Φώτη μου!:D
 
Φώτη να σου ζήσει! Είναι από τα πιο όμορφα κοκατίλ που έχω δει! Να είναι πάντα γερό και να χαρείς τη συντροφιά του!
 
Καλοριζικο και πανεμορφο!
Πολυ ωραιο χρωμα και ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω!
Φανταστικο
 
Ευχαριστω για τις ευχες.Απο κοντα ειναι ακομα πιο ομορφο.:D

Εχω βαλει κι ενα ματι στο κλουβι γιατι οπως και να το κανουμε... Ειναι ενα κουκλι.😛
 
Αχ βρε Φώτη τι μου κάνεις! :D Έχω τρέλα με τα συγκεκριμένα cockatiel! :D Να σου ζήσει και να το χαίρεσαι είναι πεντάμορφο!
 
Τι ομορφιά είναι αυτή! Τι γλύκα! Εκπληκτικές αποχρώσεις αλλά και πόζες! Φτου! Φτου! Καλορίζικο να το χαίρεσαι! Όλα να τα χαίρεσαι!
 
Φώτη, είναι καρακουκλί! Πολύ όμορφο! Και το όνομα του ταιριάζει γάντι! Νομίζω όμως οτι στα pied και στα pearl το φύλο δεν φαίνεται απο τον χρωματισμό της ουράς.
 
Φώτη, είναι καρακουκλί! Πολύ όμορφο! Και το όνομα του ταιριάζει γάντι! Νομίζω όμως οτι στα pied και στα pearl το φύλο δεν φαίνεται απο τον χρωματισμό της ουράς.

Σ ευχαριστω Μαρια. Το ξερω οτι δεν ξεχωριζει απο την ουρα. Αλλα τα pearl cockatiel ειναι παντα θηλυκα. Και ρωτησα επειδη ειναι κι αυτο περλε αν και σ αυτα ισχυει οτι ειναι θηλυκο. Θελω να μαθω το φυλο γιατι τελη Μαιου θελω να του/της παρω ταιρι.
 
Φωτη καλοριζικο και κουκλι το κοκατιλακι σου! Να το χαιρεσαι!Βλεπω η φτερωτη σου παρεα επεκτεινεται!
 
Να το χαιρεσαι, ειναι πανεμορφο
Περα απο τα χρωματα στην ουρα και στα μαγουλα ξερω οτι τα αρσενικα κοκατιλ ειναι πιο φλυαρα απο τα θηλυκα.
 
Back
Top