Γενικά Και να..πώς ήρθε η Ελπίδα!!

Dimitris.P

PB Member
Εγγραφή
28 Ιουλ 2015
Μηνύματα
1.993
Πόλη
Πειραιάς
καλησπέρα φίλοι μου!
είπα να σας δείξω λίγες ακομη φωτό από την γέννηση της Ελπίδας και το περιβάλλον της..στην πρώτη φωτό μάλιστα φαίνεται και η μαμά gloster & o μπαμπάς Ελληνικός Σκουφάτος στο βάθος.
Στην δεύτερη φωτό ήταν περίπου 2 εβδομάδων και στην τρίτη, με τα δυό από τα τρία αδελφάκια της, μιας και ο 4ος μας το έσκασε τότε! αλλά σημερα το πρωί(.. Αν θέλει ο θεός λένε..) είδα πως το 4ο μικρό μου που το'σκασε τότε,το μάζεψε ένας γείτονας.. Και ηρέμησε η καρδιά μου! Και το έχει καλά θα έλεγα..
 

Συνημμένα

  • 20150711_094739.webp
    20150711_094739.webp
    14,8 KB · Προβολές: 94
  • 20150719_205040.webp
    20150719_205040.webp
    6,1 KB · Προβολές: 91
  • 20150806_111638-1.webp
    20150806_111638-1.webp
    13,3 KB · Προβολές: 94
είδα πως το 4ο μικρό μου που το'σκασε τότε,το μάζεψε ένας γείτονας.. Και ηρέμησε η καρδιά μου! Και το έχει καλά θα έλεγα..
Του το ζήτησες ή απλά δεν σε πειράζει που βρίσκεται στο "γείτονα";
 
Του το ζήτησες ή απλά δεν σε πειράζει που βρίσκεται στο "γείτονα";
όχι,Γιάννη.. Δεν του το ζήτησα και ούτε πρόκειτε να το κάνω, γιατί ο Θεός εισάκουσε τότε την προσευχή μου! Το έχασα στις 04/08 και το μόνο που παρακάλεσα τον Θεό (αν θυμάσαι.. Το συζητήσαμε) ήταν να το μαζέψει έστω κάποιος.. Να επιβιώσει! Ξέρεις πως το ανακάλυψα σήμερα; - γυρνώντας το πρωί από την υπηρεσία μου, στις 07:00 το πρωί, πρις μπω στην είσοδο του σπιτιού..άκουσα ένα κελάηδησμα και πάγωσα! Αρχικά νόμισα πως ''το έσκασε'' η Χαρά.. Τόσο όμοιες ήταν οι φωνές! Και ψάχνοντας γύρω γύρω.. Το είδα! Στον γείτονα,όταν τον δω.. Το μόνο που θα του πω είναι πως ότι κι αν χρειαστεί,τροφή-βιταμίνες-αποπαρασσιτικά. Να μην διστάσει! Κι αν το βαρεθεί. Γιατί ποτέ δεν ξέρεις, να μου χτυπήσει το κουδούνι!
 
το μόνο που παρακάλεσα τον Θεό (αν θυμάσαι.. Το συζητήσαμε) ήταν να το μαζέψει έστω κάποιος.. Να επιβιώσει

Είναι άξια θαυμασμού η ανωτερότητα που επιδεικνύεις πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Μπράβο! Από την άλλη πως είσαι σίγουρος, ότι το συγκεκριμένο πουλί που έχει ο γείτονας, είναι αυτό που έχασες; Συζήτησες μαζί του και σου είπε πως το βρήκε στο μπαλκόνι του και το έπιασε; Γιατί θα μπορούσε να επικαλεστεί, πως το αγόρασε. Εξάλλου, πολλά καναρίνια μοιάζουν μεταξύ τους.
 
Είναι άξια θαυμασμού η ανωτερότητα που επιδεικνύεις πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Μπράβο! Από την άλλη πως είσαι σίγουρος, ότι το συγκεκριμένο πουλί που έχει ο γείτονας, είναι αυτό που έχασες; Συζήτησες μαζί του και σου είπε πως το βρήκε στο μπαλκόνι του και το έπιασε; Γιατί θα μπορούσε να επικαλεστεί, πως το αγόρασε. Εξάλλου, πολλά καναρίνια μοιάζουν μεταξύ τους.
καλησπέρα, φίλε Στέφανε! σήμερα τον πέτυχα τον γείτονα.. Και ναι, το βρηκε ο γιος του και το έπιασε πετώντας του μια μπλούζα! του έδειξα και τις φωτό που είχα στο κινητό μου..άλλωστε είχε 2 πολύ χαρακτηριστικά σημάδια στο φτέρωμα μπροστά στο θώρακά τουκαι τα επιβεβαιώσαμε! Είναι καλός άνθρωπος,το προσέχει όπως μου είπε, αλλά του είπα πως η πρότασή μου ισχύει!
 
Back
Top