Γενικά Κακή διάθεση κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Sina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Sina

PB New Member
Εγγραφή
11 Απρ 2019
Μηνύματα
380
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σε όλους και καλό φθινόπωρο!!
Δύο εβδομάδες τώρα που γυρίσαμε από τις διακοπές ο Ρίκο δείχνει να μην έχει ιδιαίτερη όρεξη.
Τρώει κανονικά, πίνει νερό κτλπ αλλά γενικά δεν είναι πολύ ενεργητικός. Ανέκαθεν δεν ήταν παρά πολύ δραστήριος αλλά παίζει ρόλο αυτή η αλλαγή;
Έλειπε περίπου έναν μήνα από το σπίτι, ήταν έξω στην αυλή και γενικά στις διακοπές έδειχνε πολύ χαρούμενος.
 
@Sonikoly αυτό μου είπε και ο πατέρας μου αλλά δεν βλέπω φτερά ή πούπουλα εγώ.
Θυμάμαι κι άλλη χρονιά παρόμοια περίοδο που είχαμε επιστρέψει από διακοπές να είναι έτσι για λίγο καιρό κ μετά να επανέρχεται.
Θέλει να χαλαρώνει ή και να κοιμάται ενώ τρώει πίνει και ψιλό παίζει με τα παιχνίδια του..
 
@Sina , πάντως και τα καναρίνια μου, όποτε τα μετακινώ σε εσωτερικό χώρο (συνήθως μια φορά τον χρόνο το καλοκαίρι), τις πρώτες ημέρες δεν φαίνονται και πολύ ενεργητικά συγκριτικά με το μπαλκόνι που τα έχω. Πιστεύω ότι αυτό έχει να κάνει με το λιγότερο φως καθώς και με λιγότερα εξωτερικά ερεθίσματα σε έναν κλειστό χώρο.
@Sonikoly αυτό μου είπε και ο πατέρας μου αλλά δεν βλέπω φτερά ή πούπουλα εγώ.
Ο πατέρα σου δλδ είδε πούπουλα ή φτερά ή απλά πιθανολόγησε;
 
@ianos μακάρι να είναι αυτό, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να είναι. Ξυπνάει κ αρκετά νωρίς πολύ πριν από εμένα (λόγω ενός παραθύρου στο δωμάτιο) οπότε σίγουρα κατά τις 12-1 τον ακούς και τρίζει το ράμφος του παρόλο που το βράδυ θέλει να κοιμάται από τις 8. +1 ώρα πάνω κάτω τα μεσημέρια.
Πιθανολογησε λόγω εποχής όταν το συζητούσαμε, αλλά δεν έχει πούπουλα κ φτερά το κλουβί.
 
Back
Top