Γενικά Κακατούα yellow crested με 1700 € χωρίς χαρτιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Darkoulis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Darkoulis

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2017
Μηνύματα
27
Πόλη
Αθήνα
Βρεικα των παραπανο παπαγαλο σε καλη τιμη(1700) ειναι φιλικος. Κτλπα, φυσικα δεν ξερω ηλικια, αλλα φοβαμαι που δεν εχει χαρτια, η δαχτυλιδηκαι ο τυπος μου ελεγε οτι το πειρε απο αττικο παρκο,(ιστοριες για τρελους δηλαδη) πρεπει να το παρω η οχι; Πρεπει να εχω φοβιες;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Και εγω το φοβαμαι λιγο, λεει οτι ειναι 2ετων αρχικα και μετα μ λεει εναμιση,τα λευτα να τα δοσω αλλαα η ηλικρινεια του με φοβιζει(μιδενικη απο πλευρας. Του απο τι καταλαβα! Τι μου. Προτεινεται;
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
τι μου. Προτεινεται;
Δεν έχω ιδέα από τέτοιους παπαγάλους...
Απλά τους ξέρω σαν είδος.
Στο μέγεθος της συναλλαγής, στον τρόπο και στις απαιτήσεις συνομιλίας με τον πωλητή όμως έχω.
Εσύ αγοράζει, ρωτάς και περιμένεις απαντήσεις.
Αν δε σε καλύπτουν ή τα λεγόμενα σου προκαλούν αμφιβολίες κλπ... Δεν αγοράζεις.
 
Σωστος!

Απλα ξερεις οτι εχω το Hype οτι επιτελους βρεικα εναν 😀
 
Μήπως μπορείς να μας πεις ποιος είναι αυτός που τον πουλάει;
 
Δεν ειναι μεσα απο το σιτε. Ουτε των ξερω, απο φασεμπουκ των βρειξα
 
Πουλάει το Αττικό πουλιά; Αμφιβάλλω. Αλλά αν υποθέσουμε πως ναι, από εκεί θα είχε οπωσδήποτε χαρτιά.
Θα μπορούσες να τους τηλεφωνήσεις για μια μικρή εξακρίβωση, αν και για μένα είναι βέβαιο πως λέει ψέμματα.
Θα μπορούσε το πουλί να έχει κλαπεί και πολλά άλλα, από την στιγμή που δεν υπάρχει σαφήνεια στις πληροφορίες. Δαχτυλίδι φοράει; Το είδες από κοντά.
Νομίζω όχι απλά επιφυλακτικός, αρνητικός πρέπει να είσαι γι' αυτή την υπόθεση.
 
Λεει οτι τουτο χαρισανε γιατι του ειχανε υποχρεωσει ιστοριες για αγριους οπως ειπα
 
Δεν των αγοραζω σιγουρα, αλλα βιντεο, φωτο εστειλε κανονικα, αλλα σιγουρα οτι κατι παιζει ειναι σιγουρο
 
Πηγαινε δες τον παπαγαλο παρατηρησε τον πολυ καλα και ξαναρωτα τον τα ιδια πραγματα στον ιδιοκτητη γιατι νομιζω καθε φορα σου λεει αλλα..
Μπορει να μην το εχει στην κατωχη του με νομιμο τροπο.
Παντος θα σου ελεγα να μην κοιταξεις παραπερα για το συγκεκριμενο πουλι και να κοιταξεις καποιο αλλο.
Εχεις διαβασει τα χαρακτιριστικα για αυτα τα πουλια; Ειναι αυτο που μπορεις να ανταπεξελθεις στις αναγκες του.
Φιλικα παντα για να μην βρεθεις προ εκπληξεως.
 
Ειχα αλμπα ειχα ανοιξει. Παλιοτερο θεμα εχω μεγαλωσει. Με. Τετοιο. Πουλι! Αλλα το αφεινω σας ευχαριστω ολους!
 
Καλησπερα και παλι, μετα απο αρκετο καιρο ψαξιμο βρεικα το Πουλι που κυριος εψαχνα, το θεμα ειναι οτι θα το φερει απο εξωτερικο,τσεχια λογικα μου ειπε, γυρο στα 1200ευρω ολα καλα μου φενονται, φτηνω, αλλα φοβαμαι που ειναι απο εξωτερικο,υπαρχει καποιο προβλημα με αυτο λετε. Απο εκει που θα το παρω, ο κυριος εχει petshop, να φοβαμαι κατι;
 
Έχω μεταφέρει το μήνυμά σου που αφορά στον Άλμπα, εδώ στη θέση #15. Απ' ό,τι καταλαβαίνω ανησυχείς μήπως πέσεις θύμα κάποιου απατεώνα. Καλύτερα να συγκεντρώσουμε όλες τις σχετικές πληροφορίες σε αυτή τη συζήτηση, ανεξάρτητα από το είδος πουλιού που αφορούν, αφού στην ουσία το είδος των πουλιών είναι το τελευταίο που διαφοροποιεί αυτές τις περιπτώσεις.
 
1700 πάντως είναι πολλά για κοκατού 2 χρονων χωρις χαρτια. Δαχτυλίδι έχει; Έχεις δει έστω φωτο, βίντεο; Είναι ήμερο; Για να το δίνουν πρόσεξε μήπως είναι κάποια περίπτωση που κράζει ανυπόφορα κι αν μένεις σε διαμέρισμα ίσως να έχεις πρόβλημα.
 
Back
Top