Γενικά Κακομαθημένος παπαγάλος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Ο Μπου λοιπον τελευταια εχει παρει πολυυ αερα. Οποτε βαζω το χερι μου στο κλουβι για να φτιαξω κατι αυτος ανεβαινει πανω και μου το ξυνει με το ραμφοςΕπειτα τρεχει πανω στο χερι μου προσπαθωντας να βγει εξω.. Επισης ερχεται εκει που καθομαι, τριβεται πανω μου και γυρναει το κεφαλι του για να τον χαιδεψω και οοσο και να τον χαιδευω αυτος τιποτα, συνεχιζει να τιτιβιζει απαιτωντας κι αλλα χαδια! Τελος, οποτε απομακρυνομαι αο το κλουβι φωναζει!Λετε να τον εχω κακομαθει λιγο; Τι μπορω να κανω γι'αυτο;Βλεπω τη γλυκια του φατσουλα και δεν μπορω να του 'χαλασω χατιρι' 😛
 
Άλλοι θα χαιρόντουσαν μ' αυτά :)
Βέβαια γι' αυτό λέμε, να διατηρούμε μια σχέση με τα πουλάκια τέτοια που πάντα θα μπορούμε ν' ανταποκρινόμαστε, γιατί αν αναγκαστείς αργότερα να λείπεις αρκετές ώρες θα του κακοφανεί πολύ.
Προσπάθησε να μειώσεις σταδιακά τις ώρες της παρέας σας.
Τώρα τα υπόλοιπα, ωραία είναι γιατί να του τα κόψεις;
 
Δικιο εχεις.. Και μενα με χαροποιει πολυ που μου δειχνει οτι θελει την παρεα μου και θελω κι εγω την δικια του αλλα ειναι αληθεια οτι απ του χρονου δεν θα εχω απλετο χρονο γι'αυτον.. Τελος παντων θα κανω την καρδια μου πετρα και θα προσπαθησω να μειωσω το χρονο που περναμε μαζι 😛
 
εγω θα ελεγα πως το πουλακι σου ειναι απλα μαθημενο οτι εσυ του εχεις μαθει τωρα αν εσυ αλαζεις συμπερυφορα δεν φταιει αυτο αλλα εσυ! Προσοχη μονο στα ορια που πας να βαλεις σταδιακα οχι βιαια για να εχεις αποτελεσματα και οχι καποια συνεσθηματικη αντιδραση απο αυτο! 🙂
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Back
Top