Ασθένειες Κακόκεφο ζεμπράκι

Dimitris89

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2020
Μηνύματα
32
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, αν και ξέρω ότι με τα λόγια και εξ αποστάσεως διάγνωση δε γίνεται, πάραυτα κάποιος έμπειρος ίσως βοηθήσει. Έχω ένα θηλυκό ζεμπρακι το οποίο απ' τη στιγμή που το πήρα δλδ εδώ και ένα μήνα, παρουσιάζει μια γενική νωχελικοτητα. Τρώει κανονικά, πίνει κανονικά, χοροπηδάει πέρα δώθε κανονικά (ίσως πιο νωχελικα απ' τα υπόλοιπα), μπανιέρα βάζω πηδάει μέσα κανονικά αλλά όταν κάθεται είναι μόνιμα με μισοκλειστα μάτια και φουσκωμενο! Επίσης, το έχω δει αρκετές φορές να κοιμάται κατά τη διάρκεια της μέρας. Οι κουτσουλιές του καλές, η αμαρα πεντακάθαρη και από κάτω το χρώμα της κοιλιάς του άψογο, έπιασα ένα ένα όλα τα πουλιά μου και το σύγκρινα! Να σημειωθεί ότι δίνω πολυβιταμίνες στο νερό εδώ και μια βδομάδα αλλά δεν έχω δει διαφορά! Η κατάσταση του δε φαίνεται τόσο σοβαρή όπως άλλα ζεμπρακια που είχα και ήταν άρρωστα παρόλα αυτά κάτι το ενοχλεί και το εμποδίζει να είναι τόσο ενεργητικό όπως τα υπόλοιπα και δε μπορώ να καταλάβω τι..
 
Kαλησπερα,υπαρχουν ασθενειες που βγαζουν καποια συμπτωματα στην κοιλια, στις κουτσουλιες κτλ αλλα υπαρχουν και αλλες που δεν βγαζουν τετοια συμπτωματα.
Καλα θα κανεις να το δει γιατρος ή να στειλεις δειγμα για κουτσουλιες!
 
Back
Top