Φροντίδα Καλυτερα μονος στο σπιτι η μαζι μου στη δουλεια; (κοκατιλ)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης annoula
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

annoula

PB New Member
Εγγραφή
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
23
Πόλη
Θεσσαλονίκη
απο βδομαδα ξεκιναω δικη μου επιχειρηση και ανησυχω για το μικρο μου κοκατιλ. Δεν θελω να μενει μονος ολη μερα(δεν εχουμε δεθει πολυ ακομα).σκεφτηκα να τον εχω ολη τη βδομαδα μαζι μου στο μαγαζι και σαβ/κυρ να τον παιρνω στο σπιτι. Τι λετε ειναι καλη η κακη ιδεα; 😕
 
απο βδομαδα ξεκιναω δικη μου επιχειρηση και ανησυχω για το μικρο μου κοκατιλ. Δεν θελω να μενει μονος ολη μερα(δεν εχουμε δεθει πολυ ακομα).σκεφτηκα να τον εχω ολη τη βδομαδα μαζι μου στο μαγαζι και σαβ/κυρ να τον παιρνω στο σπιτι. Τι λετε ειναι καλη η κακη ιδεα; 😕

Καλές δουλειές καταρχήν. Υπάρχει η δυνατότητα να τον μετακινείς καθημερινά απο το σπίτι στο κατάστημα; (με αποτέλεσμα να μην είναι ποτέ μόνος του). Πόσες ώρα θα είσαι στο κατάστημα καθημερινά;
 
Εξαρτάται απο το είδος της επιχείρησης 🙂 Αν για παραδειγμα είναι ενα βενζιναδικο ή χρωματοπωλέιο που έχει πολύ βαριές μυρωδιές θα σου πρότεινα να μην το παιρνεις μαζί. Αν παλι πρόκειται για ένα βιβλιοπωλείο, ή κατάστημα με ρούχα δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.
 
στο μαγαζι θα ειμαι απο 8 το πρωι εως 9 το βραδυ. Εννοω να τον αφηνω αφηνω εκει τα βραδυα και να ερχεται σπιτι μας σαβ/κυρ, οπως και εγω στην ουσια.
 
ειναι κυλικειο και δεν μπαινοβγαινει κοσμος για να τρομαξει. Ελεγα να ειμαστε εκει παρεα αντι να ειιναι μονος. Ουτε μυρωδιες ουτε τσιγαρα θα εχει θα ειναι ακομα ενα σπιτι για μας.
 
ειναι κυλικειο και δεν μπαινοβγαινει κοσμος για να τρομαξει. Ελεγα να ειμαστε εκει παρεα αντι να ειιναι μονος. Ουτε μυρωδιες ουτε τσιγαρα θα εχει θα ειναι ακομα ενα σπιτι για μας.

Αν όπως λές το περιβάλλον δεν θα του δημιουργήσει προβλήματα υγείας, στρές κτλ δεν βλέπω προσωπικά, κάτι κακό.
 
Τοτε δεν νομίζω να έχει πρόβλημα, ισα ίσα που ένα πουλάκι γίνεται εύκολα και η μασκότ του χώρου! Πρόσεξε μόνο να τοποθετήσεις το κλουβί σε εναν χώρο φωτεινό αλλα προφυλαγμένο απο ρεύματα αέρα! Και κατα την μεταφορά τα Σ/Κ λίγο προσοχή να μην κρυώσει από την αλλαγη θερμοκρασίας!
 
:) ευτηχως ο χωρος ειναι μεγαλος και φωτεινος. Θα τον μετακινω με το αυτοκινητο στο κλουβι του.σιγουρα ολοι θα τον λατρεψουν! 🙂
 
Back
Top