Αναπαραγωγή Καλως εβαλα καροτο σε 1 μηνος καναρινια;

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Γεια σας παιδια εβαλα λιγο καροττακι στα καναρινια μου και στους νεοσσους που ειναι 1 μηνουν ειναι ενταξει.; αα να αναφερω οτι τονσταγνωσα καλα το καροττο και το καθαρισα.
 
Γεια σας παιδια εβαλα λιγο καροττακι στα καναρινια μου και στους νεοσσους που ειναι 1 μηνουν ειναι ενταξει.; αα να αναφερω οτι τονσταγνωσα καλα το καροττο και το καθαρισα.
Η ανάλωση καρότου σε όποια μορφή κι αν είναι μόνο καλό θα κάνει στα πουλιά.
 
ευχαριστω φιλε τωρα εμειναν τα μικρα μονα τους απο την μια πλευρα και απο την αλλη το ζευγαρι θα ξανακανουν φωλια λες.;
 
Δηλαδη αν το βαλουμε ολοκληρο, μπορει αν ασχοληθουν και να το καταφερουν; Ετσι για να απασχοληθουν κιολας :)
 
Δηλαδη αν το βαλουμε ολοκληρο, μπορει αν ασχοληθουν και να το καταφερουν; Ετσι για να απασχοληθουν κιολας :)
Στην κλούβα πτήσης εγώ έτσι το βάζω... Την επόμενη δε μένει τίποτε.
Αν μάλιστα έχει και το πάνω μέρος του πάντα αρχίζουν από κει...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Ναι θελω να κανουν φωλια ακομη μια γεννα και φτανει μετα να τα χωρισω να ξεκουραστουν
 
Παιδια νεοσσος 25 ημερων κλοστερ ηταν ξεπουλιασμενος στην κεφαλη ειχε λιγο αιμαι τωρα σταμματησε και ηταν μαζι με την μανα και τον πατερα η μανα την χωρισα επειδη νομιζω εκεινη τον ξεπουλιασε επειδη κλωσσαει 5 αυγα... Και τον εφησα με τον πατερα.. Δεν ειμαι ανησιχιτκονγια το πουλακι ετσι.;
 
Πρωτον, επρεπε να χωριστουν νωριτερα γιατι τα αυγα της μαμας κινδυνευαν απο το περιεργο μικρο που εξερευνα τον κοσμο.

Δευτερον η μαμα του εδωσε και καταλαβε μια και καλη οτι δεν πρεπει να παει εκει.

Εχει πολυ αιμα; Μη φοβασαι μετα την πτερορροια θα ξαναβγουν.
 
Πρωτον, επρεπε να χωριστουν νωριτερα γιατι τα αυγα της μαμας κινδυνευαν απο το περιεργο μικρο που εξερευνα τον κοσμο.

Δευτερον η μαμα του εδωσε και καταλαβε μια και καλη οτι δεν πρεπει να παει εκει.

Εχει πολυ αιμα; Μη φοβασαι μετα την πτερορροια θα ξαναβγουν.
Οι πληγές με πολύ αίμα σπάνια προέρχονται από τη μητέρα.
Συνήθως δράστες είναι τα αγόρια που θεωρούν το μικρό τους ανταγωνιστή και του επιτίθενται...
Τοποθετείς αμέσως το χώρισμα με τον πατέρα και τη μητέρα από τη μια και το μικρό από την άλλη.
Θα βάζεις τροφή και στις δύο μεριές και επιτρέπεις και το μικρό να φάει μόνο το αλλά και οι οι γονείς μπορούν να το ταΐζουν...
 
Μεγα λαθος μου τοτε.25 ημερων θα τα καταφερει μια χαρα αμα ταιζεται μεσα απο το καγκελο, οποτε ναι κανε οτι σου ειπε ο κ. Γιαννης!
Τίποτε δεν αποκλείεται Μιράντα.
Κανείς δεν ξέρει το απόλυτα σωστό και συνεπώς κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει το λάθος.
Απλά χωρίζοντας το μικρό από τους γονείς εξασφαλίζεται η αρτιμέλειά του.
 
Σαφως, εφοσον δεν ξερει ποιος το εκανε. Προεχει η ασφαλεια του μικρου.
 
ναι τα αφησα με τον πατερα απλος επειδη εχει ενα που ειναι 23 ημερων και το ταιΕι ο μπαμπας γιαυτον δεν τον εβαλα με την καναρα του αλλο καμια 5 μερες θα τα χωρισω τελιοα θα τα βαλω σε κλουβα μεγαλη πτησης
 
Δυο κίνδυνοι εγκυμονούν σε αυτή την περίπτωση.
Η θα μαδήσουν τα μικρά οι γονείς η κάποιο μικρο μπορεί να σπάσει κάποιο αυγό στην φωλιά.
Οπότε όταν κριθεί αναγκαίο τα χωρίζουμε τα μικρά.
 
Back
Top