Γενικά Καλό Ταξίδι Ρίκο μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MyriamK
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MyriamK

PB Member
Εγγραφή
16 Απρ 2008
Μηνύματα
876
Πόλη
Berlin
Μόλις τον βρήκα στον πάτο του κλουβιού, καθώς και αίματα στα κάγκελα. Τον είχα βγάλει για δυο ώρες έξω, λόγω καλού καιρού..
Ήταν τόσο χαρούμενος☹.
Ο Ρίκο μου ήταν Fife Fancy μόνο ενός έτους, πουλί του 08.Ήταν ο λόγος που έγινα μέλος του Μαλινουά☹

Ασυγχώρητο το λάθος μου, το πλήρωσε με τη ζωή του το μωρό μου.
 

Συνημμένα

  • DSC00710.webp
    DSC00710.webp
    36 KB · Προβολές: 122
  • P5020199.webp
    P5020199.webp
    50,4 KB · Προβολές: 129
Λυπάμαι Μύριαμ για την απώλεια, αλλά έπαθες και έμαθες. Σε κάθε κακό υπάρχει και ένα καλό.
 
Λυπαμαι πολυ για το ατυχο πουλακι. Ειπες κ συ να το βγαλεις λιγο να παρει αερα. Καλα κανω εγω κ δεν τα βγαζω εξω! Ξερεις τι πουλι του επιτεθηκε;
 
Όχι δεν ξερω. Εικάζω όμως ότι ήταν καρακάξα. Υπάρχουν τριγύρω.. Και το εντυπωσιακό είναι ότι δεν άκουσα τίποτα. Στο μπαλκόνι ο Ρίκο και εμείς μέσα.. Τι να πω βρε παιδιά..Βρήκε και φρικτό θάνατο.. Δεν μπορώ να το πιστέψω.
 
Μην κατηγορεις τον εαυτο σου... Να παρει τον αερα του ηθελες...
 
Κρίμα Μύριαμ.. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλειά σου ειλικρίνα... ☹
 
αυτή τη στήλη την διάβαζα σπάνια. Γιατί με έθλιβε πάντα... Μάλιστα είχα απορήσει με τον εαυτό μου όταν δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα... Προσπαθώντας να σταματήσω αυτά τα συναισθήματα, έλεγα από μέσα μου...ένα πουλί είναι μόνο , αλλά δεν ήταν αυτή η σκέψη ικανή να σταματήσει τα δάκρυα μου..

Μύριαμ καταλαβαίνω πως νιώθεις... Εύχομαι σε λίγο καιρό μόνο καλές αναμνήσεις να σου έχουν μείνει να θυμάσαι από την συμβίωση σας...
 
Λυπάμαι πολύ Μύριαμ, κρίμα το πουλάκι! Μην κατηγορείς τον εαυτό σου, όσο ζούσε του χάριζες την αγάπη σου!
 
Μυριαμ όλοι συμπασχουμε μαζί σου. Δυστυχώς πολλοί απο εμάς έχουν χάσει τα πουλάκια τους με αυτό τον τραγικό θάνατο. Το κακό παραμονευει και μας πιάνει συχνά ανυποψιαστους.☹

Ασε να περάσει λίγος καιρός και μόλις συνέλθεις, θα βρέις σίγουρα ένα άλλο φιλαράκι να του δώσεις την αγάπη σου. Η αναπαραγωγική περίοδο έχει ήδη αρχίσει και σε πολλούς θα περισσεψουν πουλάκια να χαρίσουν. Αν πανε όλα καλά και με τα δικά μου γεννητουρια και θές, μπορούμε να το κανονίσουμε 😉 Σιγουρα θα είναι τυχερό οποιο πουλάκι επιλέξεις να αγαπήσεις!
 
Λυπάμαι πολύ για τον Ρίκο σου Μύριαμ! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου (όχι για να περάσει ο πόνος, αλλά να απαλύνει λίγο) και μην τον κατηγορείς. Εσύ το έκανες για να του δώσεις λίγη χαρά...
 
Μυριαμ δεν φταις εσυ γι αυτο. Παρα πολλοι, οπως και εγω οταν εχει καλο καιρο τα βγαζουμε τα πουλια εξω. Λυπαμαι πολυ για αυτο που σου ετυχε. Κανε υπομονη.
 
Μυριαμ σκευτομαι οτι αν εβαζες ενα ομοιομα στο κλουβακι και το εβγαζες εξω(αν ειχες χρονο)θα διαπιστονες τι πουλι ηταν που εφαγε το μικρο σου... Ειμαι πολυ περιεργος αν καρακαξα κανει τετοια ζημια... Μαλλον γερακι πιστευω... Εισαι κοντα σε αλσος η δασος;
 
Back
Top