Αναπαραγωγή Κανάρα γέννησε 7 αυγά, είναι φυσιολογικό;

Συμβαίνει. Πότε έκανε το πρώτο και πότε το τελευταίο;
 
Μετά από μερικές ημέρες να κάνεις ωοσκόπηση και να απομακρύνεις όσα από αυτά δεν έχουν γονιμοποιηθεί για να διευκολύνεις την κανάρα αλλά και να αυξήσεις τις πιθανότητες να εκκολαυθούν τα γονιμοποιημένα.
 
Να ρωτησω κατι... εχω μια καναρα και καθεται και βραζει 2 ασπορα αν εχουν ολα σπορο καλο ειναι μα τις βαλω και 3 εκεινης ως παραμανα.;
 
Πρέπει να ταιριάζουν πάνω-κάτω οι μέρες τους. Αν η μία βρίσκεται στην αρχή της επώασης και η άλλη στο τέλος, δεν μπορείς να τα βάλεις.
 
Καλαν κυπριοι συγγνωμη δεν σας αρεσουμε.; Κυπρος ΓΗ Ελληνικη πανο απο ολα.. Εκανα ωωσκοποιηση και ηταν ασπορα την εβαλα να ξανα κανει φωλια αν ειναι ασπορα θα της βαλω 3 απο της αλλης με
τα 7 ειναι και τα 7 ενσπορα
 
Εκανα ωωσκοποιηση και ηταν ασπορα την εβαλα να ξανα κανει φωλια αν ειναι ασπορα θα της βαλω 3 απο της αλλης με
τα 7 ειναι και τα 7 ενσπορα
Κυριάκο τώρα δουλευομαστε μου φαίνεται. Η καναρα σου έκανε 7 αυγά και το τελευταίο όπως αναφέρεις εχθες 17/04. Σήμερα έχουμε 18/04 και συ ξέρεις ότι και τα 7 αυγά είναι ενσπορα. Πως το κατάφερες αυτό; Δε μας λες τον τρόπο να μαθαίνουμε και μεις;
 
Κυριάκο τώρα δουλευομαστε μου φαίνεται. Η καναρα σου έκανε 7 αυγά και το τελευταίο όπως αναφέρεις εχθες 17/04. Σήμερα έχουμε 18/04 και συ ξέρεις ότι και τα 7 αυγά είναι ενσπορα. Πως το κατάφερες αυτό; Δε μας λες τον τρόπο να μαθαίνουμε και μεις;
Εγώ πιστεύω ότι στο μήνυμα του Κυριάκου λείπει κάπου ένα ΑΝ... 😛
 
Εχει δίκαιο η Αλικη τα 4 ειναι συγουρα ενσποραα και τα αλλα ελπειζω

Αν βγουνε 7/7 ενσπορα τοτε ο κυριος που εκανε τη δουλεια πρεπει να ειναι πολυ.. Καρπερος😛
Σε μια τετοια περιπτωση παντως, θεωρω καπου πρεπει να επεμβεις, γιατι εφτα νεοσσοι να επιβιωσουν ολοι σε μια φωλια χλωμο το κοβω..
 
Σε μια τετοια περιπτωση παντως, θεωρω καπου πρεπει να επεμβεις, γιατι εφτα νεοσσοι να επιβιωσουν ολοι σε μια φωλια χλωμο το κοβω..
Επτά γονιμοποιημένα αυγά δεν σημαίνει ότι θα προκύψουν και επτά νεοσσοί. Είναι σχετικά δύσκολο να τα διαχειριστεί η κανάρα κατά την επώαση και είναι πολύ πιθανόν να υπάρξουν απώλειες πριν την εκκόλαψη.
 
Back
Top