Ασθένειες Κανάρα με πρησμένο μάτι και λίγο αίμα στο στόμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης RaniaK
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

RaniaK

PB New Member
Εγγραφή
18 Σεπ 2022
Μηνύματα
5
Πόλη
Αττικη
Καλησπερα σας, μια βοηθεια αν μπορειτε..κ εμενα η καναρα μου φαινεται να εχει το ιδιο προβλημα αλλα το tobrex δεν εκανε τιποτα..σημερα ειδα οτι ειχε κ λιγο αιμα στο στομα του..και στη αρχη το ειχε μονο στο ενα ματι..πρησμενο γκρι και χωρις τριχες γυρω απο το ματι..μετα επαθε το ιδιο κ το 2ο ματι..τι να κανω να το σωσω..;😢
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220918-122845_Gallery.webp
    Screenshot_20220918-122845_Gallery.webp
    32,2 KB · Προβολές: 27
  • Screenshot_20220918-122848_Gallery.webp
    Screenshot_20220918-122848_Gallery.webp
    41,7 KB · Προβολές: 27
  • Screenshot_20220918-135555_Gallery.webp
    Screenshot_20220918-135555_Gallery.webp
    23,1 KB · Προβολές: 16
Θεωρώ ότι η κατάσταση είναι επείγουσα @RaniaK και το πουλί πρέπει εσπευσμένα να πάει σε ειδικό γιατρό. Σε ποια περιοχή μένεις; Πες μας για να σου συστήσουμε γιατρό.
 
Επικοινωνήστε άμεσα με γιατρό.
Σε παρόμοια περίπτωση στο παρελθόν, είχα επιλέξει να επικοινωνήσω τηλεφωνικά (και ηλεκτρονικά με φωτογραφίες) με το διαγνωστικό κέντρο της κυρίας Δουκάκη ...
Είναι πιθανό να χρειαστεί να στείλετε δείγμα κουτσουλιές. Μπορείτε να τους καλέσετε στο τηλέφωνο για να σας δώσουν οδηγίες για το πως θα πάρετε και συσκευάσετε το δείγμα για να το στείλετε.

Είχα επικοινωνήσει με την κυρία Βανέσσα στο Ηράκλειο, αλλά πέρσι που τη χρειάστηκα, ήταν σε άδεια ... μου έδωσε κάποιες πρώτες οδηγίες τηλεφωνικά, αλλά δεν μπορούσε να με βοηθήσει περισσότερο, οπότε κάλεσα στην Κομοτηνή.

Σε κάθε περίπτωση το πουλάκι χρειάζεται βοήθεια ...
Καλή ανάρρωση!
 
Δεν προλαβα να το παω..ηταν Κυριακη και θα το πηγαινα Δευτερα και το μεσημερι εφυγε...μου το ειχαν δωσει ηδη αρρωστο κ πιστευα οτι με τις σταγονες θα εστρωνε το ματι του αλλα τελικα μαλλον δεν ηταν μονο το ματι το προβλημα..
 
Μπορείς να βάλεις φωτογραφία με αυτό που έχει θέμα στο πόδι; Αυτό στο μάτι μου φαίνεται σαν ευλογία. Αλλά δεν είναι καθαρή η φωτογραφία. Αφού τώρα έχει ένα άλλο καναρίνι σου δερματικο θεμα, τότε αυξάνονται οι πιθανότητες. Και θέλει άμεσες κινήσεις η ευλογία.
 
Back
Top