Ασθένειες Κανάρα με πρόβλημα στα πόδια, δεν μπορεί καν να περπατήσει

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης akita-7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

akita-7

PB New Member
Εγγραφή
14 Οκτ 2009
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
καλημερα παιδια μου φερανε μια καναρα που ειναι χαλια τα ποδια τησ δεν μπορει καν να περπατησει! Εχει ποδαγρα.υπαρχει κατι γρηγορο και πολυ αποτελεσματικο;
 
Όντως πέρασε μια φωτογραφία γιατί και η δική μου το ίδιο είχε πάθει και ήταν ακάρεα και όχι ποδάγρα
 
αν εννοεις τη φωτο στο λινκ που ειχα δωσει τοτε εκει ρωταει το παιδι αν ειναι ποδαγρα. Δεν ηταν σιγουρος. Και μαλλον ακαρεα ηταν στην περιπτωση ετσι οπως τα βλεπω.η ποδαγρα καλυβει περισσοτερο το ποδι και ειναι με πιο εντονο κιτρινο

μια φωτο σου θα βοηθησει παντως :)
 
Η φωτογραφία σε εκείνο το link ήταν ακάρεα και όχι ποδάγρα. Αν το καναρίνι σου έχει τέτοιο θέμα πρέπει άμεσα να κάνεις θεραπεία να μην το χάσεις
 
οκ παιδια ευχαριστω πολυ παντωσ για φοτο λιγο δυσκολο! Τι τισ βαζω δεν μου ειπατε;
 
akita-7 σε χαιρετώ αν ειναι όπως λες ποδάγρα πάρε αυτό PODAGRIN το οποίο έχει ένα πινελάκι και αλείφεις τα πόδια του. Σε 5 λεπτά ξανακάνεις μια επάλειψη και μετά μαλάξεις με το χέρι θα δεις ότι μαλακώσανε σε σημείο που θα βγαίνουν και με το χέρι επίσης το πουλάκι θα τα τσιμπά και θα βγαίνουν σε δυο – τρεις μέρες θα είναι ένταξη απλός θέλει πολλή καθαριότητα
 
H θεραπεία για τα ακάρεα των ποδιών είναι η αλοιφή epithol. Eπίσης δεν είναι κακό να του βάλεις στο πόδι και λίγο betadine
 
Back
Top