Ασθένειες Κανάρα που μεγαλώνει νεοσσούς έχει ένα μικρό άνοιγμα στο λαιμό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης RENOU
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

RENOU

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2021
Μηνύματα
185
Πόλη
Βάρη
Καλησπέρα. Επισυνάπτω μια φώτο με την καναρα μου. Εχει ένα μικρό άνοιγμα στο λαιμό. Ακόμα μεγαλώνει μωρα και φοβάμαι λίγο. Υπάρχει περίπτωση για ακαρεα?
 

Συνημμένα

  • 20210706-180301.webp
    20210706-180301.webp
    65,1 KB · Προβολές: 19
Καλησπέρα. Επισυνάπτω μια φώτο με την καναρα μου. Εχει ένα μικρό άνοιγμα στο λαιμό. Ακόμα μεγαλώνει μωρα και φοβάμαι λίγο. Υπάρχει περίπτωση για ακαρεα?
Τώρα που έκατσα αρκετή ώρα για να τα παρακολουθήσω, βλέπω ότι το ζευγάρι τσακώνεται. Οπότε μήπως είναι από αυτό?
 
Εχει ένα μικρό άνοιγμα στο λαιμό.
Δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα, την περίοδο της αναπαραγωγής συμβαίνουν και αυτά, ίσως να τα έχει βγάλει μόνη της.
Έχεις δει πουπουλάκια μέσα στην φωλιά ?
 
Δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα, την περίοδο της αναπαραγωγής συμβαίνουν και αυτά, ίσως να τα έχει βγάλει μόνη της.
Έχεις δει πουπουλάκια μέσα στην φωλιά ?
Βρίσκω πουπουλα αλλά είναι περισσότερα του αρσενικού. Ξέρετε κάτι? Φοβάμαι λίγο και με τη βραχνή φωνή που έχει,εδω και κάτι μέρες. Μπορεί να είναι τυχαίο. Λέω, όμως, να την βγάλω και να την βάλω σε χωριστό κλουβί κοντά τους. Δε θέλω να ρισκάρω με τα μικρά. Θα τα βγάλει λέτε πέρα ο αρσενικός μόνος του? Πω πω τελικά δεν είναι όλα ρόδινα! Είναι ότι πιο τέλειο υπάρχει η αναπαραγωγή αλλά αυτή η αγωνία μέχρι να πάνε στο δικό τους κλουβί, με πεθαίνει!
 
Λέω, όμως, να την βγάλω και να την βάλω σε χωριστό κλουβί κοντά τους.
Αν η υπόλοιπη συμπεριφορά της είναι εντάξει, δηλαδή είναι ζωηρή, τρώει, πίνει και δεν κάθεται νωθρή και φουσκωμένη θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή και να την αφήσεις με την υπόλοιπη οικογένεια μέχρι να απογαλακτιστούν τα μικρά.
 
Με το περας της αναπαραγωγής βαλε το πουλακι σε ξεχωριστο κλουβι για να ξεκουραστεί και να ανακτησει δυναμεις.
Η αλήθεια ειναι ότι κουράστηκε πολύ! Λέτε να μη τη βγάλω ακόμα? Την χρειάζονται τα μωρά αλλά δε θέλω να μου πάθει κάτι.
[automerge]1625596335[/automerge]
Αν η υπόλοιπη συμπεριφορά της είναι εντάξει, δηλαδή είναι ζωηρή, τρώει, πίνει και δεν κάθεται νωθρή και φουσκωμένη θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή και να την αφήσεις με την υπόλοιπη οικογένεια μέχρι να απογαλακτιστούν τα μικρά.
Είναι μια χαρά. Δεν δείχνει τίποτα άλλο.
 
Καλησπέρα. Επανέρχομαι στο χθεσινό θέμα. Σας εστειλα άλλες δύο φώτο Η αλήθεια είναι ότι την πέτυχα να ξύνεται η να καθαρίζεται και στο λαιμό της. Παραπέμπουν σε κάποια ασθένεια?Παντως και τρώει και πίνει και όρεξη έχει. Ξέρω ότι πρέπει να περιμένω, όπως μου είπατε. Μήπως όμως κινδευουν τα μικρά, αν συμβαίνει κάτι?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20210707-195204.webp
    Screenshot_20210707-195204.webp
    33,1 KB · Προβολές: 10
  • Screenshot_20210707-195156.webp
    Screenshot_20210707-195156.webp
    30,7 KB · Προβολές: 10
Back
Top